Uber obiecał, że do 2025 r. każdy samochód wezwany przez aplikację w Londynie będzie pojazdem elektrycznym

0
Uber

CEO Ubera, Dara Khosrowshahi, ogłosił Plan Czystego Powietrza o wartości 200 milionów funtów podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Khosrowshahi wspiera wizję burmistrza Sadiqa Kahna, aby uczynić Londyn zdrowszym miejscem do życia. Pieniądze na wdrożenie planu mają pochodzić z opłat od pasażerów.
W ramach planu klienci Ubera w Londynie mogą spodziewać się nieznacznego wzrostu cen, a do taryf zostanie doliczona „opłata za czyste powietrze” w wysokości 15 pensów za milę, która zostanie wykorzystana w celu ułatwienia kierowcom zamiany samochodów spalinowych na pojazdy elektryczne. Każdy kierowca pracujący za pośrednictwem aplikacji Uber może liczyć na pomoc finansową od firmy, a kwota będzie się różnić w zależności od liczby lat pracy z Uber i liczby przejechanych kilometrów.

Uber zadeklarował również, że rozpoczął już współpracę z firmami zajmującymi się sprzedażą ładowarek naściennych (ang. wallbox) oraz operatorami stacji ładowania by zapewnić swoim kierowcom dogodne warunki do ładowania aut. Firma prowadzi również rozmowy z dostawcami pojazdów elektrycznych.
Uber oczekuje, że pierwszych 20 000 kierowców dokona zmiany na pojazdy elektryczne do 2021 r., a całkowita flota stanie się elektryczna do 2025 r.

Źródło: cnet.com