Rekordowa sprzedaż Tesli w Chinach za marzec 2020

0

Pomimo panującej na świecie pandemii, Tesla pozytywnie zaskoczyła inwestorów wynikami produkcji i dostarczonych samochodów w pierwszym kwartale 2020 r.

Przeczytaj też: Rekordowy pierwszy kwartał Tesli pod względem dostaw

Jak się teraz okazało, na ten świetny rezultat istotny wpływ miała sprzedaż aut na rynku chińskim.

W styczniu i lutym Tesla dostarczyła w Chinach odpowiednio 3563 i 3900 samochodów. Jednak w związku z panującą sytuacją spodziewano się znacznie gorszych wyników sprzedaży za marzec.

Co więcej, dane pochodzące z chińskiego stowarzyszenia samochodów osobowych (CPCA) nie napawały optymizmem, ponieważ sprzedaż aut w Państwie Środka w marcu spadła o ponad 40%.

Natomiast w przeciwieństwie do tych danych Tesla ustanowiła nowy rekord sprzedaży w Chinach. Giga Shanghai wyprodukował i dostarczył w marcu zaskakujące 10 160 szt. Tesli Model 3.

Aby utrzymać ciągłość dostaw, firma uruchomiła usługę dostawy do domu, która umożliwia klientom odbiór nowego samochodu przy jednoczesnym ograniczeniu podróży.

Rekord dostaw Tesli w Chinach to naprawdę duże zaskoczenie. Firma pomimo ograniczeń panujących na świecie radzi sobie wyjątkowo dobrze.

Czy to tylko czysty zbieg okoliczności i jednorazowy wynik? Pozostaje nam czekać na wyniki w kolejnych miesiącach i wtedy to zweryfikujemy.

Źródło: electrek