Audi prezentuje nowy samochód elektryczny e-tron Sportback

0

Audi oficjalnie zaprezentowało nowy elektryczny koncept e-tron Sportback na Auto Shanghai 2017. Tak jak się spodziewaliśmy, niemiecki producent potwierdził, że pojazd będzie wprowadzony w fazę produkcji zaraz po e-tron quattro. Audi twierdzi, że nowy elektryczny crossover coupé trafi na rynek już w 2019 roku (około rok po e-tron quattro).

Firma potwierdziła kilka specyfikacji dotyczących pojazdu. Będzie on wyposażony w silnik o mocy 320 kW, choć w trybie „boost mode” możliwe będzie uzyskanie 370 kW mocy, co przełoży się na sprint do setki w około 4,5 sekundy.

Samochód elektryczny od Audi będzie wyposażony w baterię o pojemności 95 kWh, a Rupert Stadler, prezes zarządu AUDI AG, powiedział, że pojazd będzie posiadał zasięg ponad 500 km.

Nasza produkcja Audi e-tron rozpocznie się w 2018 roku – będzie to pierwszy elektryczny samochód odpowiedni dla potrzeb codziennego użytku. Dysponując zasięgiem ponad 500 kilometrów i specjalnym napędem elektrycznym sprawimy, że ten sportowy SUV stanie się produktem następnej dekady. W ślad za nim, w 2019 roku pojawi się wersja produkcyjna Audi e-tron Sportback.

Oto kilka zdjęć oraz wideo z prezentacji modelu: