IONITY w ciągu najbliższych 4 lat uruchomi w Europie 5000 nowych punktów ładowania

0
IONITY STACJE ŁADOWANIA, IONITY POLSKA, IONITY STRATEGI, IONITY PLANY ROZBUDOWY SIECI STACJI ŁADOWANIA DO 2025 ROKU, ROZBUDOWA IONITY DO 2025 ROKU, PLANY ROZBUDOWY IONITY, STACJE ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

IONITY – europejska sieć szybkiego ładowania ogłosiła ogromną inwestycję w wysokości 700 milionów euro, które przeznaczone zostaną na rozbudowę istniejącej sieci stacji o dodatkowe 5000 punktów ładowania w perspektywie do 2025 roku.

Cel IONITY to ponad 1000 stacji i 7000 ładowarek do 2025 roku

Sieć składa się obecnie z około 385 stacji z ponad 1500 punktami ultraszybkiego ładowania (tylko standard CCS Combo 2). Pierwotnym celem było posiadanie do końca 2020 roku 400 stacji i 2400 punktów ładowania. Pomimo opóźnienia, sieć nadal się rozwija i na ten moment jest już obecna w 24 krajach.

Jak wynika z komunikatu prasowego, nowy cel inwestycyjny firmy to ponad czterokrotne zwiększenie liczby punktów ładowania do około 7000 do 2025 roku. Oznaczałoby to, że w ciągu najbliższych czterech lat zostanie dodanych ponad 5000 ładowarek.

Cele IONITY na 2025 rok

  • ponad 1000 stacji
  • około 7000 punktów ładowania
  • nowe stacje z 6-12 punktami ładowania
  • dodatkowe punkty do zainstalowania w istniejących lokalizacjach na trasach o większym natężeniu ruchu i większym zapotrzebowaniu na ładowanie

IONITY zamierza również budować nowe stacje ładowania wzdłuż dróg krajowych i w pobliżu dużych miast. Do tej pory stacje były otwierane głównie przy autostradach i trasach szybkiego ruchu.

Tak wygląda mapa sieci IONITY na dzień 24 listopada 2021 roku:

IONITY STACJE ŁADOWANIA, IONITY POLSKA, IONITY STRATEGI, IONITY PLANY ROZBUDOWY SIECI STACJI ŁADOWANIA DO 2025 ROKU, ROZBUDOWA IONITY DO 2025 ROKU, PLANY ROZBUDOWY IONITY, STACJE ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCHKolejną zmianą jest jest sam układ stacji. Firma ogłosiła wprowadzenie „innowacyjnej koncepcji stacji zapewniającej większy komfort i lepsze wrażenia z ładowania”. IONITY chce nabywać własne nieruchomości oraz budować i eksploatować własne w pełni wyposażone stacje z punktami ładowania.

„W ramach rozbudowy sieci planujemy w coraz większym stopniu nabywać własne nieruchomości oraz w zależności od lokalizacji budować i obsługiwać własne stacje, aby oferować naszym klientom znacznie większą wygodę w przyszłości. OASIS jest ucieleśnieniem naszych ambicji – przemyśleć i ponownie wymyślić sposób ładowania. Celem nowej koncepcji stacji jest ładowanie kierowców podczas ładowania samochodów.

IONITY STACJE ŁADOWANIA, IONITY POLSKA, IONITY STRATEGI, IONITY PLANY ROZBUDOWY SIECI STACJI ŁADOWANIA DO 2025 ROKU, ROZBUDOWA IONITY DO 2025 ROKU, PLANY ROZBUDOWY IONITY, STACJE ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, ŁADOWANIE POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
Koncepcja stacji OASIS

Centrum testowe IONITY

Na początku listopada IONITY otworzyło centrum testowe nowych technologii o powierzchni ponad 5 000 m2 w Unterschleissheim na obrzeżach Monachium. Umożliwi ono przeprowadzanie testów walidacyjnych oraz testów interoperacyjności pomiędzy pojazdami elektrycznymi a stacjami ładowania, a także testów regresji i oprogramowania.

Firma IONITY została założona w 2017 roku jako wspólne przedsięwzięcie BMW Group, Forda, Mercedes-Benz i Volkswagen Group z Audi i Porsche, później dołączył do nich również Hyundai Motor Group oraz Kia. Do grupy producentów OEM dołącza teraz również firma spoza sektora motoryzacyjnego – BlackRock, która działa w sektorze energii odnawialnej.

źródło: INSIDEEVS