VW e-UP został całkowicie sklonowany w Chinach

0

Chińskie klony w sektorze pojazdów elektrycznych nie należą do rzadkości. W ubiegłym roku zobaczyliśmy kopię roweru Lit Motors, a wczoraj dowiedzieliśmy się, że Faraday Future (firma wspierana przez Chiny) oskarżyło NIO (inną chińską firmę) o klonowanie jej samochodów.

NIO idzie o kilka kroków dalej i całkowicie kopiuje elektryczny samochód Volkswagena e-Up.

CarNewsChina dostrzegło nowy pojazd elektryczny o niskiej prędkości LSEV (Low-Speed Electric Vehicle) na Jinan EV Show 2017 w tym tygodniu.

LSEV są dość popularne w Chinach, ale Weikerui V7 zwrócił na siebie szczególną uwagę, ponieważ wyglądał dokładnie tak samo, jak Volkswagen e-Up.

Planowana cena to od 20 000 do 25 000 juanów (11 800-14 750 zł). Samochód jest wyposażony w akumulator kwasowo-ołowiowy, pozwalający przejechać do 120 km z maksymalną prędkością 50 km/h.

Zgodnie z CarNewsChina firma planuje pełną wersję samochodu EV za około 35 000 juanów (20 650 zł) uwzględniając dotacje.

Prawdziwy e-up (prawe zdjęcie powyżej) jest dostępny w Chinach za 268.800 yuanów (158 592 zł) bez dotacji, z racji tego, że jest importowany.

Mówimy o czymś więcej niż tylko kopiowaniu projektu. Prawie każda część nadwozia wygląda identycznie jak w oryginalnym e-Up’ie. Nawet logo firmy jest bardzo podobne do VW, co w ogólnym rozrachunku daje kopię VW do tego stopnia, że łatwo się pomylić w ocenie, z którym samochodem mamy do czynienia.

Zawsze powtarzamy, że konkurencja na rynku pojazdów elektrycznych jest wskazana dla coraz szybszego rozwoju (wliczając w to podpatrywanie innych marek, w celu ulepszenia swojego produktu). Celem rynku samochodów elektrycznych jest podkradanie udziałów z rynku z samochodów spalinowych, ale nie wydaje nam się, że ta sama zasada powinna obowiązywać w tym konkretnym przypadku.