Tesla Model 3 jako coupé

0


Platforma trzeciej generacji Tesli, która najpierw zostanie wykorzystana do produkcji Modelu 3, jeszcze w tym roku może posłużyć do stworzenia kilku nowych modeli, jak na przykład: crossover Model Y i Roadster 4.0.


A co z coupé? Pewien fan Tesli użył Photoshopa, żeby zobaczyć jak Model 3 będzie wyglądał jako coupé.


Jest to jednak inny samochód na inny rynek. Dwudrzwiowe coupé są bardzo ładne i wyglądają zachęcająco, ale mają o wiele mniejszą funkcjonalność.


Reddit użytkownik PM_ME_YOUR_BOURBON pokazał te dwa zdjęcia:

Plany produkcyjne Tesli po Modelu 3 nie są do końca jasne. CEO Tesli – Elon Musk jasno powiedział, że Model Y jest priorytetem po Model 3, ale jeszcze nie ma dokładnych ustaleń co do jego produkcji.


W przeszłości Musk wspomniał również o modelu „Roadster 4.0”, który miałby się pojawić w 2019 roku. A co, jeśli Tesla użyje platformy Modelu 3 i zrobi z niego dodatkowo coupé z opcją składania dachu? Mogłoby to wtedy wyeliminować lub zmniejszyć potrzebę projektowania oraz produkcji nowego roadstera, co pozwoliłoby oszczędzić firmie znaczną sumę pieniędzy. Tak czy inaczej, Musk powiedział, że Tesla zamierza docelowo oferować pojazdy zasilane bateriami w każdym segmencie, więc jeśli ten plan dojdzie do skutku, szanse, że zobaczymy coupé od Tesli są całkiem duże.