Właściciel Tesli śledził swój skradziony samochód i doprowadził policję do złodzieja

0

Samochody Tesli są rzadko kradzione. Zawdzięczają to zaawansowanej wbudowanej funkcji GPS, która zawsze jest włączona i namierza auto. Niestety dla niektórych złodziei nie jest to przeszkodą w kradzieży pojazdu.

W tym tygodniu w mieście Escondido w Kalifornii miała miejsce próba kradzieży. Właściciel śledził swoją skradzioną Teslę, wykorzystując do tego aplikację. W ten sposób doprowadził policjantów do złodzieja.

Aby ukraść Teslę potrzeba pilota lub dostępu do konta właściciela, które umożliwia uruchomienie samochodu bez kluczyków przy pomocy aplikacji.

W tym przypadku pojazd został skradziony podczas włamania do rezydencji w poniedziałek 13 marca 2017 roku. Można przypuszczać, że złodziej znalazł kluczyk, co pozwoliło mu na uruchomienie samochodu.

Następnego dnia właściciel namierzył samochód z aplikacji mobilnej Tesli w centrum handlowym w Wildomar, mieście położonym kilka kilometrów na północ od Escondido. Departament Policji Wildomar napisał w komunikacie prasowym:

Policjanci obserwowali skradziony pojazd, który wjechał na N / B autostrady I-15. Zatrzymanie ruchu zostało przeprowadzone na skrzyżowaniu przy autostradzie I-15 i Baxter Road. Kierowca skradzionego pojazdu został zatrzymany bez dalszych incydentów.


Kierowca został zidentyfikowany jako Ryan Charles Barton, 29-latek mieszkający w Wildomar. Został zatrzymany i przetransportowany do aresztu w celu dalszego postępowania procesu.

Podobny incydent zdarzył się w 2015 roku, gdzie Model S został skradziony w Vancouver. Właściciel od razu zadzwonił na policję i przekazywał na bieżąco wskazówki, dokąd jedzie jego samochód.

Ponieważ informacje o tego typu zabezpieczeniach stają się coraz bardziej popularne, mniej złodziei będzie się decydowało na kradzież samochodu tej firmy.