Tesla Model Y – nieoficjalna grafika modelu

0

Istnieją przesłanki, że Tesla Model Y będzie kompaktowym SUV’em zbudowanym na tej samej platformie co Model 3. Producent Tesli oficjalnie nie skomentował kiedy planuje zaprezentować nowy samochód, ale można się spodziewać, że nastąpi to stosunkowo szybko.

W ostatnim czasie pojawiła się nieoficjalna grafika auta, dzięki której możemy wyobrazić sobie jak będzie wyglądał model.

Tesla nie ujawniła zbyt wielu informacji o Modelu Y, ale Musk powiedział, że samochód będzie wyposażony w drzwi 'Falcon Wing’, tak jak Model X. Poza tym oczekuje się, że pojazd ten ma być bardzo podobny do Modelu 3, pod względem designu i oferowanych funkcji, a co za tam idzie będzie podobny do Modelu S, tak jak Model X.

Grafika Modelu Y została zaprezentowana przez Autocar.

Model Y jest niezwykle ważną częścią planu rozwoju Tesli w nadchodzących latach, który zakłada, że doprowadzi produkcję z 80 tys. samochodów, z poprzedniego roku, do 500 tys. w 2018 roku i 1 mln w 2020 r.

Musk powiedział, że oczekuje w przyszłości popytu na Model Y pomiędzy 500 tys. do 1 mln sztuk rocznie.

Rozwój pojazdu uważa się za ściśle związany z Modelem 3. Z racji tego, że są one zbudowane na tej samej platformie, powinien mieć łatwiejszą drogę do produkcji.

Odkąd Musk ogłosił, że Tesla planuje ujawnić prototypy swojego elektrycznego pickup’a oraz ciężarówki jeszcze w tym roku i że prezentacja Modelu Y jest spodziewana przed tymi dwoma prototypami, mamy nadzieję, że oficjalne informacje na temat Modelu Y zostaną wkrótce zaprezentowane.