Chevrolet Bolt nawet do $5200 taniej

0

Siedem stanów obecnie sprzedaje nowego Chevroleta Bolta z 2017r. Niektóre firmy dealerskie sprzedają samochód zarabiając na marży, a inne przeceniają pojazd o tysiące dolarów.

Według Autonews, dealer z Południowej Kalifornii reklamował 4 160 dolarów zniżki na Bolta, w porównaniu z konkurencyjnym dealerem z tego samego miasta. Marty Greenwood z firmy Greenwood Chevrolet w Hollister w Kalifornii oferuje Bolta o ponad 2 tys. dolarów taniej. Marty wyjaśnia:

„Jesteśmy tutaj po to, żeby sprzedawać samochody, a jesteśmy w małym miasteczku, więc musimy być nieco bardziej agresywni. Po prostu obserwujemy rynek i na bieżąco sprawdzamy co tam się dzieje.”

Chociaż pojazd ten nie jest jeszcze dostępny w całym kraju, dealerzy wciąż muszą być konkurencyjni, aby pokonać innych. Kilku sprzedawców z Kalifornii zaczęło obniżać cenę Bolta. Samochód najpierw zaczął być sprzedawany w Golden State. Wkrótce oczekiwane są obniżki cen w innych rejonach kraju.

Pierwszy dystrybutor, który sprzedawał Bolta – Fremont Chevrolet, opuścił cenę w lutym o 2000 dolarów i w marcu dyskontuje ten samochód o 3 000 dolarów. Dublin Chevrolet jest także zgodny z upustem ceny w wysokości 3 000 USD. Każde z nich oferuje również leasing za 260 dolarów, co wymaga wkładu własnego w wysokości jedynie 3 995 dolarów. Port Chevrolet ma 21 Boltów na stanie, a każdy z nich jest przeceniony co najmniej o 1 285 dolarów. Jeden samochód jest do kupienia nawet z rabatem 4,160 dolarów. W pobliżu znajduje się konkurencyjny dealer, który ma 32 Bolty i oferuje ponad 5 200 dolarów rabatu.


Rzecznik GM – Jim Cain wyjaśnia:

„Jeśli ktoś obniża ich cenę, to wychodzi poza margines. Dealerzy są niezależnymi przedsiębiorstwami, a kapitalizm ma tendencję do ustalania cen na rynku lokalnym”.

Cain nie zgadza się z obniżkami na marżach, ale nie może żądać od dealerów, aby tego nie robili.