Flota Tesli pokonała już ponad 4 miliardy mil (6,4 mld km)

0

Flota Tesli dalej gromadzi kilometry. W październiku Tesla ogłosiła, że jej samochody pokonały już 3 miliardy mil, a od października do grudnia samochodom tej firmy udało się przejechać kolejne 500 milionów mil.


W ciągu minionego weekendu osiągnięty został kolejny krok milowy: 4 miliardy mil (6,4 miliarda kilometrów).


Firma oficjalnie śledziła przebieg swoich samochodów z licznikiem umieszczonym na stronie internetowej Electric Road Trip.


Dostawy samochodów ostatnio były nieco niższe, a teraz utrzymują ten sam poziom w ujęciu kwartał do kwartału w ciągu ostatnich 2 i bieżącego kwartału. W związku z tym flota nie przyspiesza tak szybko, jak kiedyś.


W ubiegłym roku CTO Tesli JB Straubel podkreślił, jak szybko firma dodaje mile elektryczne, porównując flotę Roadstera z flotą Modeli S i X:

Podobna sytuacja spodziewana jest z Modelem 3, który powinien przyćmić Modele S i X.


Jak niedawno informowaliśmy, Tesla może dostarczyć 80 000 egzemplarzy Modelu 3 do końca roku przy założeniu bardzo optymistycznego scenariusza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, flota Modelu 3 Tesli mogłaby przekroczyć w 2018 roku Modele S / X pod względem wyprodukowanych samochodów, czyli mniej niż rok po jej uruchomieniu.