Chevrolet Bolt wygrywa Canadian Green Car Award

0
Chevroletowi Boltowi nie są obce znaczące nagrody, a w tym tygodniu elektyczny crossover zdobył kolejną z nich. Tym razem otrzymał Canadian Green Car Award 2017 na Green Living Show, który odbywał się w Metro Toronto Convention Center. Dyrektor wykonawczy Ontario Tyre Stewardship (firmy, która w procesie recyklingu zamienia 95% starych opon z prowincji Ontario na użyteczne produkty) wręczył nagrodę, a jej odbiorcą z firmy Chevrolet Canada był Matt Stokes, kierownik marki, który powiedział:

To prawdziwy zaszczyt, że Chevrolet został zwycięzcą drugi rok z rzędu w kategorii Canadian Car Green Car Award. Z Voltem w 2016 roku, a teraz z Boltem EV w 2017 roku. Chevrolet jest zaangażowany w innowacje i elektryfikację. Jesteśmy dumni, że sprzedajemy w Kanadzie więcej pojazdów elektrycznych typu plug-in niż inne marki.

 

Nagroda wyróżnia pojazdy, które są szeroko dostępne w Kanadzie i odpowiadają wymaganiom rynku, a dodatkowo są przyjazne środowisku.

Komisja selekcyjna składa się z 13 renomowanych kanadyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych. Bolt został wybrany jako zwycięzca spośród zwycięzców z pięciu innych kategorii. Byli to: Chevrolet Volt, Chrysler Pacifica Hybrid, Hyundai IONIQ, Honda Civic i Jaguar XE 2.0D. Jednakże Bolt otrzymał 11 ze wszystkich 13 głosów.