Firma NIO zaprezentowała elektrycznego 5 metrowego SUVa ES8

0

NIO, startup związany z samochodami elektrycznymi, dawniej znany jako NextEV, zaprezentował 11 samochodów na chińskim Shanghai Auto Show 2017.Firma zaprezentowała NIO ES8 – swój nowy pojazd elektryczny stworzony z myślą o rynku chińskim. Produkcja tego modelu jest zaplanowana na drugą połowę tego roku. Firma ogłosiła również możliwość rezerwowania ich flagowego modelu EP9.

NIO ES8 to elektryczny SUV posiadający 7 miejsc układzie 2-3-2. Długość pojazdu wynosi ponad 4,98 m, a rozstaw osi to aż 3 metry! ES8 zbudowany jest z aluminium, ma napęd na obie osie i posiada aktywne zawieszenie.

Firma deklaruje, że NIO ES8 został przetestowany na tysiącach kilometrów. Jeżdżono nim w Yakeshi w Mongolii Wewnętrznej, gdzie temperatura może osiągnąć -30 stopni C oraz w Melbourne, gdzie termometry wskazują nawet ponad 40 stopni C.

Oficjalna premiera ES8 nastąpi pod koniec bieżącego roku, a dostawy zaplanowane są na przyszły rok.

Założyciel i prezes firmy NIO, William Li, powiedział:

Dziś pokazaliśmy nasz nowy pojazd produkcyjny na rynek chiński – NIO ES8. Jest to kolejny pokaz naszej wizji, możliwości technicznych i produkcyjnych. Jest to najlepszy w swojej klasie produkt, który prezentuje wszystko, co jest możliwe obecnie w pojazdach elektrycznych. Jestem dumny z naszego nieustannego skupienia się na wizji i działaniach. NIO osiąga znaczące kamienie milowe każdego roku.

 

NIO ogłosiło również, że rozpocznie przedsprzedaż najszybszego elektrycznego samochodu na świecie, czyli swojego flagowego supersamochodu – EP9. Pierwsza partia sześciu produkowanych EP9 była przeznaczona dla inwestorów. NIO planuje wyprodukować drugą partię dziesięciu EP9 i każdy będzie gotowy do zamówienia w cenie 1,48 mln dolarów. W listopadzie 2016 roku firma NIO zaprezentowała najszybszy samochód elektryczny na świecie (EP9), ustanawiając rekord na Nürburgring Nordschleife. W lutym 2017 r. pobili również rekord na najszybsze okrążenie autonomiczne z EP9 na torze Circuit of the Americas.

Poniżej kilka grafik modelu ES8: