Tesla przeprowadza testy wydajnościowe Modelu 3 na torze we Fremont

0
Do tej pory widzieliśmy wiele różnych prototypowych wersji Modelu 3 od Tesli poruszających się po drogach publicznych, zazwyczaj w okolicach głównej siedziby Tesli w Palo Alto. Tym razem Model 3 został zauważony podczas testów na zamkniętym torze testowym we Fremont.
 
Tesla niedawno potwierdziła, że podstawowa wersja Modelu 3 rozpędzać się będzie od 0 do 100km/h w 5,6 s. Elon Musk dodał również, że wersja z silnikami elektrycznymi na obu osiach oraz większym akumulatorem – będzie jeszcze szybsza.
 
Model 3 wciąż przechodzi testy, zbliżając się do produkcji. Tesla deklaruje, że wszystko jest na dobrej drodze by rozpocząć produkcję w lipcu i szybko dostarczyć pierwsze egzemplarze do swoich właścicieli.
 
Produkcja Modelu 3 zbliża się nieuchronnie. Z tego względu wszystkie oczy skupione są teraz na fabrykę produkcyjną i jej wydajność, która jest bardzo trudna do przewidzenia. Przy idealnych warunkach produkcyjnych, firma planuje jeszcze w 2017 roku wyprodukować i dostarczyć około 80 tys. pojazdów.
 
Poniżej krótki filmik kręcony zza toru i kilka zdjęć z testów Modelu 3 na torze: