Jeep prezentuje w Szanghaju nowy koncept o nazwie Yuntu

0

Jeep przybył na Shanghai Motor Show 2017 z koncepcyjnym modelem o nazwie Yuntu. Jest to obiecujący samochód, który może dobrze zapowiadać następne generacje tej marki.W samochodzie koncepcyjnym można dostrzec kilka elementów, które wszyscy dobrze znamy z Jeepa. Są to 7-mio żeberkowy grill, który jest charakterystyczny dla Jeepa oraz kształt przypominający Renegade’a. Tył jest co prawda o wiele bardziej ścięty, ale po pierwsze jest to koncept, a po drugie – może Jeep ma w planach na przyszłość w ten sposób powiększyć wnętrze samochodu.

Jeśli mowa o wnętrzu, to od pierwszego spojrzenia uwagę przykuwa ilość ekranów. Z przodu znajdują się aż 3 oddzielne ekrany, a każdy pasażer podróżujący z tyłu ma po dwa ekrany.

Nowy model to hybryda typu plug-in. Jest to pierwszy Jeep, który w swojej ofercie ma napęd hybrydowy. Jak na grupę Fiat Chrysler to naprawdę niewiele, tym bardziej, że w całej grupie występuje tylko jeden model, który posiada taki napęd. Jest to oferowany w Stanach Zjednoczonych Chrysler Pacifica Hybrid.

Jeśli chodzi o gamę Jeepa w Europie to rodzaj stosowanego napędu w najbliższej perspektywie nie ulegnie zmianie. Jeep mocno podkreślał w każdym komunikacie o Yuntu, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie na rynek chiński.

Patrząc na to w jakim kierunku zmierza motoryzacja oraz jakie koncepty prezentują inni producenci samochodów, strategia grupy Fiat Chrysler wydaje się być niezrozumiała.