Tesla buduje nowy rodzaj SC z panelami słonecznymi i poczekalnią

0

Tesla rozpoczęła budowę nowego typu stacji doładowania z większą liczbą punktów ładowania oraz panelami słonecznymi na dachach stacji i poczekalnią.

Częścią planu Tesli jest posiadanie większych stacji ładowania z dodatkowymi udogodnieniami dla popularnych tras długodystansowych. Udogodnienia, jakie Tesla będzie oferować to poczekalnie, gdzie będzie można zjeść i wypić kawę, obejrzeć TV oraz co najciekawsze – na niektórych stacjach tego typu powstaną również stacje serwisowe. To bardzo dobry ruch ze strony Tesli patrząc na obecną ilość serwisów tej marki.

Ta nowa stacja w Kettleman City dobrze wpisuje się w ten plan, ponieważ znajduje się w połowie drogi między Los Angeles i San Francisco, które są dwoma największymi rynkami Tesli, a zatem popularną trasą właścicieli Tesli.

Tesla zbudowała już kilka małych poczekalni z krzesłami, telewizorami i kawą na stacjach Supercharger, ale są to zazwyczaj istniejące lokalizacje Tesli, takie jak na przykład serwisy, a tutaj buduje się pierwsza taka poczekalnia na SC.

Z planów stacji Kettleman City dowiedzieliśmy się jeszcze kilku ciekawostek na temat nowej stacji doładowania. Przykładowo, obejmuje on miejsce parkingowe dla food trucków, aby właściciele ładujących się Tesli mieli więcej dostępnych punktów gastronomicznych podczas ładowania pomimo, że w pobliżu znajdują się fast foody i kawiarnie. Co ciekawe, jest też stoisko oznaczone jako „van”, ale oznaczone „Tylko dla EV”, co daje nam do myślenia czy przypadkiem Tesla czegoś nam jeszcze nie zdradziła?