Tesla dodaje opcję zdalnego sterowania samochodem za pomocą Siri

0

Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji Tesli na iOS, która ukazała się w zeszłym tygodniu, Tesla między innymi zintegrowała swoją aplikację z Siri. Dzięki temu za pomocą poleceń głosowych w urządzeniach Apple można teraz zdalnie sterować swoją Teslą.

Po poproszeniu Siri po raz pierwszy o uruchomienie funkcji w swoim samochodzie, Siri prosi nas o dostęp do danych z aplikacji Tesli:

Jak widać na załączonych obrazkach – wygląda na to, że integracja aplikacji z Siri jest jeszcze w fazie testowej i nie wszystkie funkcje są jeszcze dostępne. Na przykład otwarcie Tesli przez Siri jest możliwe, lecz zamknięcie już nie. Poniżej znajduje się krótki film przedstawiający kilka funkcji integracji aplikacji Tesli z Siri po aktualizacji:

 

Krótka historia aktualizacji Tesla Motors:
W tym roku Tesla bardzo stara się dopracowywać swoją aplikację, ponieważ staje się ona coraz ważniejszą częścią interfejsu użytkownika, zwłaszcza dzięki Modelowi 3, który jest otwierany i prowadzony głównie dzięki aplikacji.

W lutym tego roku amerykański producent wydał zupełnie nową wersję aplikacji z nowym interfejsem użytkownika, integracją z Touch ID oraz widżetami.

Kilka miesięcy później Tesla uruchomiła w swojej aplikacji mobilnej Powerwall i integrację z energią słoneczną, aby właściciele domowej baterii mogli przełączać się pomiędzy różnymi produktami energetycznymi w domu oraz pojazdami Tesli, jeśli mają takowe w swojej aplikacji.

We wrześniu Tesla zaktualizowała swoją aplikację mobilną po raz kolejny. Tym razem miała ona na celu wsparcie integracji między aplikacją, a Teslą Model 3.