Powstanie sieć punktów ładowania przy Paczkomatach InPostu

0
INPOST, PACZKOMATY, PUNKTY ŁADOWANIA PRZY PACZKOMATACH INPOST, INPOST ELEKTRYCZNE SAMOCHODY. BEV, STACJE ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA

InPost pozyskuje kolejne miasta do swojego programu Green City. Program ma na celu wsparcie rozwoju polskich miast zgodnie z ideą „Smart City” poprzez oferowanie ich mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój ekologicznej sieci Paczkomatów oraz prowadzone działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu, w tym budowę stacji ładowania. Strategia firmy InPost zakłada długofalowe działania na rzecz poprawy jakości środowiska.

Stacje ładowania przy Paczkomatach

Jednym z założeń programu „Green City” jest uruchamianie przy Paczkomatach stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozwój ekologicznego transportu. W miastach, które dołączają do programu w pierwszej kolejności będzie następowała wymiana floty samochodów dostawczych InPostu na pojazdy elektryczne.

Jako lider rynku wyznaczamy standardy w biznesie, także w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Mamy ambitny cel – chcemy być najbardziej neutralną klimatycznie firmą logistyczną w Polsce, a docelowo osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Co więcej, wspólnie z naszymi partnerami samorządowymi rozpoczynamy działania na rzecz zwiększania komfortu życia mieszkańców polskich miast – przez rozwój mobilnego dostępu do usług miejskich, wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego, czy ochronę powietrza. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą firmą logistyczną na świecie, która połączyła siły z samorządami w działaniach na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Do końca roku chcemy objąć programem kilkadziesiąt największych miast w Polsce” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Miasta partnerskie

Do programu InPostu dołączyły już Łódź, Kielce, Kraków i Częstochowa. Do końca roku program ma objąć kilkadziesiąt największych miast w Polsce. Firma będzie również starała się brać udział w innych inicjatywach na rzecz zrównoważonego rozwoju w miastach partnerskich.

Łódź udostępniła 70 nowych lokalizacji na paczkomaty, a przy niektórych paczkomatach powstaną dodatkowo punkty ładowania samochodów elektrycznych. InPost zapowiedział również zwiększenie łódzkiej floty swoich elektrycznych samochodów, docelowo planowane jest uzyskanie pełnej zeroemisyjności. Podczas podpisania listu intencyjnego w Częstochowie zaprezentowano elektryczne minibusy do obsługi paczkomatów.

Każde miasto w Polsce może wejść we współpracę w ramach programu Green City, a tym samym może otrzymać pakiet ekologicznych rozwiązań, w tym gwarancję wymiany floty samochodów kurierskich na pojazdy zeroemisyjne. Jak podaje InPost, badania dowodzą, że dzięki dostawie przesyłek do Paczkomatów zamiast bezpośrednio do domów klientów, forma ogranicza emisję CO2 aż o 75%. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 tys. ton.

Program Green City pozwoli na znaczne ograniczenie ruchu w centrach miast oraz na ograniczenie emisji CO2, co jest realizacją idei Smart City w zarządzaniu miastem. Program został uruchomiony przez InPost w marcu, we współpracy z Łodzią. Jego główny cel to pomaganie w ochronie środowiska.

Firma In Post w styczniu 2021 roku zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie, a jej założyciel – Rafał Brzoska znalazł się na 7 miejscu zestawienia Forbes najbogatszych Polaków. InPost, ma w Polsce ponad 12 tys. paczkomatów. Trwa również budowa nowej fabryki tych urządzeń w Krakowie, a dodatkowo firma zapowiada rozwój centrum badawczo-rozwojowego. In Post zajmuje się także wynajmem powierzchni magazynowych w Polsce.