Nowe stacje ładowania IKEA Kraków i Greenway Galeria Bronowice na północy Krakowa

0

Z miesiąca na miesiąc w Krakowie przybywa nowych stacji ładowania. Poruszanie się pojazdami elektrycznymi po tym mieście staje się coraz łatwiejsze.

W grudniu na północy Krakowa zostały oddane do użytku dwie stacje ładowania znajdujące się w odległości ok. 300 metrów od siebie. Są to: 4 ładowarki z gniazdami Type 2 znajdujące się na parkingu IKEA Kraków oraz jedna stacja ładowania od Greenway z CHAdeMO, CCS i Type 2.

Jak widać na zdjęciu powyżej, miejsca do ładowania są zastawione pachołkami, co jest dużym plusem ponieważ uniemożliwia to ich zastawianie przez samochody spalinowe. Z opinii osób, które już korzystały z ładowarek przy IKEA można usłyszeć, że ochrona sklepu została przeszkolona z obsługi ładowarek oraz pilnuje by przypadkiem samochód spalinowy nie zastawił miejsca do ładowania, co zasługuje na szczególną pochwałę.

Ładowarka Greenway znajduje się tuż obok, dosłownie 300 metrów od ładowarek przy sklepie IKEA. Umieszczona jest na zewnętrznym parkingu Galerii Bronowice usytuowanym od strony południowej.

Dodatkowo, na północy Krakowa dostępna jest jeszcze jedna ładowarka znajdująca się przy salonie BMW M Cars:

Jak widać, Kraków powoli walczy ze smogiem, czego efektem są między innymi nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Im większa będzie sieć stacji ładowania, tym więcej osób zdecyduje się na EV lub chociażby na hybrydę typu plug-in, co w dłuższej perspektywie przełoży się na częściowe zmniejszenie zanieczyszczenie powietrza w tym mieście.