1,5 tys. nowych punktów ładowania GreenWay w 4 lata

0
GREENWAY STACJE ŁADOWANIA, GREENWAY INWESTYCJE, GREENWAY ROZWÓJ SIECI STACJI ŁADOWANIA, ŁADOWARKI GREENWAY, GREENWAY POLSKA STACJE ŁADOWANIE, GREENWAY POLSKA NOWE STACJE ŁADOWANIA, GREENWAY SZYBKIE STACJE ŁADOWANIA

GreenWay Polska zamierza zainwestować w rozwój swojej sieci ładowania 330 milionów złotych przez najbliższe 4 lata. Pieniądze zostanę przeznaczone na budowę 1,5 tys. nowych punktów ładowania. Już w planach do końca tego roku jest włączenie 120 punktów oraz wymiana 60 stacji na mocniejsze.

Na początku 2022 roku GreenWay otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 85 milionów euro od nowych i obecnych inwestorów. Ogłoszone obecnie plany inwestycyjne to właśnie efekt otrzymanego wcześniej dofinansowania.

Stacje 150 kW mają być standardem

Do 2026 roku GreenWay Polska wybuduje 825 nowych stacji ładowania z w sumie 1,5 tys. punktami ładowania. 70 stacji (120 punktów) powstanie jeszcze do końca tego roku. Co ważne, plany budowy nowych lokalizacji obejmują tylko własne stacje, czyli te, wybudowane i należące do GreenWay Polska. Jak podaje Spółka, w tym samym czasie zostanie podłączone do sieci kolejnych kilkaset stacji partnerskich.

Jeszcze w tym roku GreenWay wymieni 60 stacji ładowania o mocy 50 kW na stacje o większej mocy. Większość nowych instalowanych stacji będzie miała moc 150 kW, a tam, gdzie będzie taka możliwość 200 kW.

– Stacje ładowania o mocy 150 kW są obecnie naszym standardem dla nowych inwestycji, choć przewidujemy także instalowanie stacji o mocy 200 kW w wybranych lokalizacjach. – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Nauczeni dotychczasowymi doświadczeniami w zakresie potrzeb kierowców, w naszych planach rozwojowych uwzględniliśmy także huby ładowania, czyli miejsca, w których elektromoblini będą mieli do swojej dyspozycji co najmniej kilka punktów ładowania. Kilka tego typu obiektów mamy już uruchomionych, w przygotowaniu jest kilkadziesiąt kolejnych.

Przeczytaj również: Jedziesz elektrykiem za granicę? Możesz użyć karty GreenWay

GreenWay dla biznesu

Spółka GreenWay stale rozwija również usługi z zakresu elektromobilności dla biznesu. W ofercie znajdują się zarówno dostawa stacji ładowania, jak i usługi w zakresie projektowania i instalacji infrastruktury do ładowania. GreenWay oferuje na przykład rozwiązania z zakresu zarządzania energią, których wdrożenie jest niezbędne wszędzie tam, gdzie występują niewystarczające moce przyłączeniowe.

– Rynek rośnie i dojrzewa, a polskie firmy coraz częściej decydują się na elektryfikację floty. Oznacza to zupełnie nowe potrzeby biznesu – komentuje Rafał Czyżewski. – Rozwiniemy swą działalność usługową w obszarze elektromobilności, zapewniając firmom kompleksowe wsparcie w tej transformacji. Posiłkujemy się w tym zakresie doświadczeniami zdobytymi przy budowie naszej sieci. Obecnie jest to najszybciej rozwijająca się część naszego biznesu.

Serwis stacji ładowania

Greenway rozwija również obszar kompleksowego wsparcia dla firm przy inwestycjach i budowach stacji ładowania. Firma świadczy również usługi serwisu stacji. Serwis Spółki działa obecnie w Gdyni, Warszawie, Łodzi i Sosnowcu.

GREENWAY STACJE ŁADOWANIA, GREENWAY INWESTYCJE, GREENWAY ROZWÓJ SIECI STACJI ŁADOWANIA, ŁADOWARKI GREENWAY, GREENWAY POLSKA STACJE ŁADOWANIE, GREENWAY POLSKA NOWE STACJE ŁADOWANIA, GREENWAY SZYBKIE STACJE ŁADOWANIA

– Dzięki naszym własnym służbom serwisowym jesteśmy nie tylko w stanie zapewnić efektywną i szybką realizację projektów dla naszych klientów biznesowych, ale także podejmować szybkie działania w sytuacji awarii w naszej własnej sieci ładowania – dodaje Rafał Czyżewski.

Obecnie w sieci GreenWay zarejestrowanych jest około 50 tys. kierowców, którzy miesięcznie pobierają ponad 850 tys. kWh energii. Sieć stacji liczy już 910 punktów ładowania w 460 stacjach. 450 punktów to szybkie ładowarki DC. Ostatnio GreenWay uruchomił również nową, własną aplikację mobilną, która poprawiła funkcjonalności związane z obsługą ładowarek.

źródło: GreenWay