Innogy uruchomiło w Warszawie usługę e-Car Sharingu

0

Wynajem samochodów na minuty staje się coraz popularniejszą usługą na całym świecie. Trend ten można również zauważyć w Polsce, ponieważ w coraz większej liczbie miast powstają kolejne firmy car-sharingowe. Obecnie wynajem samochodów można podzielić na dwie podgrupy: car sharing oraz e-car sharing. Cel jest taki sam, a różnica tkwi w rodzaju udostępnianego samochodu. Jak się można łatwo domyslić, w e-car sharingu flota składa się z samochodów elektrycznych. Taką usługę świadczą już dwie firmy w Polsce: Enspirion (należący do grupy Energa) oraz Vozilla. Dzisiaj do tego grona dołączyła kolejna firma – innogy Polska, która będzie świadczyć swoje usługi w stolicy.

W Warszawie z usługi car sharingu możemy aktualnie skorzystać w trzech firmach: 4Mobility, Panek oraz Traficar. Oferowane floty w tych firmach składają się w 100% z samochodów spalinowych. Projekt innogy e-car sharing to pierwsza firma w stolicy posiadająca w swojej flocie tylko i wyłącznie samochody elektryczne. W fazie pilotażowej trwającej do 31 marca, udostępnionych zostanie 8 samochodów. Pięć z nich będzie do dyspozycji klientów, dwa dla partnera biznesowego oraz jeden dla pracowników innogy.

Samochody przeznaczone dla klientów to:

  • BMW i3 (2 szt.),
  • Hyundai IONIQ Electric,
  • Nissan LEAF I generacji,
  • Renault Zoe.

Jak skorzystać z usługi?

Najpierw należy pobrać aplikację na urządzenie mobilne z systemem Android [tutaj] lub iOS [tutaj], a następnie:

Cennik

Opłaty za minutę/kilometr/dobę różnią się w zależności od modelu samochodu. Na czas trwania testów usługi (do 31 marca), po zakończeniu jazdy można obniżyć koszt wynajmu o 50% wypełniając ankietę.

Ładowanie samochodów

Do naładowania baterii w samochodach wykorzystana zostanie istniejąca sieć stacji ładowania firmy innogy. Co noc samochody będą zabierane pod ładowarki w następujące miejsca:

  • na Placu Bankowym pod Ratuszem,
  • na Placu Teatralnym przy Teatrze Wielkim,
  • na ul. Emilii Plater przed Salą Kongresową,
  • Na Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 pod siedzibą innogy Polska,
  • na ul. Pileckiego przy Arenie Ursynów.

Cieszy nas fakt, że z miesiąca na miesiąc w naszym kraju rozwija się elektromobilność. Dzięki takim inicjatywom możemy liczyć na zwiększenie świadomości kierowców i przekonywanie ich do samochodów elektrycznych.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy na stronę innogy, gdzie w dolnej części znajdziecie 'Najczęściej zadawane pytania’.

Źródło: innogy.pl