Bolt i Eleport do 2025 roku postawią w Polsce minimum 300 publicznych stacji ładowania

0
BOLT, ELEPORT, CARSHARING, BOLT STACJE ŁADOWANIA, BOLT ŁADOWARKI, BOLT I ELEPORT STACJE ŁADOWANIA, BOLT USŁUGA CARSHARINGU, BOLT SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, ELEPORT STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

Bolt i Eleport, estoński operator sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, podpisały umowę o współpracy, której celem będzie wspólne opracowanie i wdrożenie publicznej sieci ładowania EV oraz przyspieszenie elektryfikacji w sektorze motoryzacyjnym.

Wspólny cel Bolta i Eleportu to sprawienie, aby transport samochodowy był bardziej zrównoważony. Obie firmy koordynują rozbudowę sieci ładowania Eleportu w Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce. W tym roku Eleport zamierza podpisać umowy na instalację 750 stacji ładowania samochodów elektrycznych w czterech wyżej wymienionych krajach. W Polsce w ciągu najbliższych trzech lat ma powstać minimum 300 stacji ładowania AC i DC. Będą to pojedyncze stacje oraz huby. W miarę możliwości wszystkie powstałe stacje będą zasilane energią odnawialną.

Przeczytaj również: Czy elektryczny carsharing może odnieść sukces?

Jak argumentuje Raul Potisep, dyrektor generalnego Eleportu, kraje bałtyckie odstają od Europy Zachodniej i Północnej pod względem gęstości stacji ładowania.

„Chcemy szybko zacząć to zmieniać i dlatego uważamy, że Bolt jest dla nas najlepszym partnerem, który jest również zainteresowany powstaniem lepszej infrastruktury do ładowania”

Eleport to nowa firma na polskim rynku, jednak w Europie posiada już ponad 100 000 własnych i partnerskich punktów ładowania.

W planach Bolta jest uruchomienie w Polsce usługi carsharingu – Bolt Drive, który obecnie działa jedynie w kraju, z którego ta firma pochodzi – w Estonii. Nawiązana współpraca z Eleportem może zaowocować wprowadzeniem na polski rynek carsharingu aut elektrycznych.

źródło: Eleport