Hyundai Kona Electric – dane techniczne, zasięg, cena, czas ładowania, bateria, dostawy – Polska premiera na Poznań Motor Show 2018 [ZDJĘCIA]

0

Hitem na Poznań Motor Show 2018 dla wszystkich fanów samochodów elektrycznych była premiera całkowicie elektrycznego crossovera Hyundai Kona Electric. Koreański producent zaprezentował ten model po raz pierwszy miesiąc temu na targach w Genewie.


Dane techniczne

Elektryczna Kona ma rozpędzać się od 0-100km/h w ciągu 7,6 sekundy. Moc jaką ma posiadać ten model to 204 KM i moment obrotowy około 400 Nm.

Bateria

Jak informowaliśmy miesiąc temu, na świecie elektrycznego crossovera będzie można kupić z bateriami o dwóch wariantach pojemności: 39,2 kWh oraz 64 kWh. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce jednak Kona Electric ma być dostępna tylko w jednej wersji, mianowicie 64 kWh.

Zasięg

Według danych od Hyundaia, zasięg WLTP dla baterii 64 kWh ma wynosić około 480 kilometrów. Na powyższym zdjęciu można zauważyć, że bateria naładowana jest do pełna i prognozowany zasięg to 467 kilometrów.

Wnętrze

Samochód jest wykonany z tych samych materiałów co model IONIQ. Zastosowany system multimedialny jest również już dobrze znany z innych modeli Hyundaia. Jest to crossover, dlatego na tylnej kanapie nie należy spodziewać się ogromnej przestrzeni. Na wysokość, w drugim rzędzie siedzeń zmieści się nawet osoba o wzroście 190 cm, lecz niestety Kona dla takiego pasażera nie będzie miała miejsca na nogi.

Czas ładowania

Koreańskiego crossovera z baterią 64 kWh będzie można naładować za pomocą wtyczek Typu 2 oraz CCS. Przy użyciu CCS, maksymalna moc jaką będzie mógł odebrać samochód wynosi aż 100kW!

Ładowanie z gniazdka 230V może zająć do 30 godzin.

Ładowanie mocą 50kW będzie trwało około 3 godziny.

Ładowanie mocą 100kW zajmie jedyne 54 minuty.

Bagażnik

Pojemność bagażnika w wersji z większą baterią ma wynosić 360 litrów.

Cena

Ceny Kony na dzień dzisiejszy jeszcze nie są znane, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że elektryczny crossover ma kosztować mniej więcej tyle, co obecny IONIQ Electric. Byłby to naprawdę hit, ponieważ zamiast 28 kWh w IONIQ, otrzymalibyśmy 64 kWh. Cennik ma się pojawić w połowie roku i wtedy już będzie można składać zamówienia na ten model.

Dostawa

Hyundai planuje dostarczyć pierwsze egzemplarze elektrycznej Kony pod koniec bieżącego roku.