BMW prezentuje w Pekinie nowy elektryczny model iX3

0

Właśnie rozpoczął się salon samochodowy w Pekinie – Auto China 2018. Chiny są rynkiem, po którym jeździ najwięcej samochodów elektrycznych na świecie, dlatego BMW nie mogło przepuścić takiej okazji i to właśnie tam postanowiło zaprezentować swój najnowszy elektryczny model – iX3.

Niemiecki producent samochodów deklaruje, że zasięg iX3 ma wynosić około 400 km (WLTP), a produkcja ma się zacząć w 2020 roku.

Pojazd wyposażony jest w piątą generację technologii elektrycznych napędów BMW eDrive:

Technologia BMW eDrive piątej generacji wyróżnia się wyjątkowo kompaktową konstrukcją. Silnik elektryczny, przekładnia i elektronika są teraz zgrupowane w jeden komponent, co znacznie ułatwia integrację z różnymi architekturami pojazdów. Ponadto ich modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie ich do wymaganych poziomów wydajności i dostępnej przestrzeni. Innym ważnym elementem jest to, że silnik elektryczny nie potrzebuje żadnych ziem rzadkich, co oznacza, że BMW Group nie jest zależna od ich dostępności.

BMW twierdzi, że maksymalną moc nowego modelu to ponad 270 KM, a zasilane będzie przez „specyficzny dla danego modelu akumulator wysokonapięciowy o pojemności netto ponad 70 kWh”.

Bawarski producent deklaruje także, że maksymalna moc, jaką będzie można ładować iX3 wyniesie 150 kW. Taka moc ładowania ma być standardem również w kolejnych elektrycznych modelach tej marki.

Jeśli chodzi o wygląd, to BMW nie było tak odważne, jak w przypadku modelu i3. iX3 to z wyglądu spalinowe X3, dodatkowo posiadające gdzieniegdzie elektryczne akcenty.

Źródło: electrek.co