BMW Charging – wszystko co musisz wiedzieć

0
BMW CHARGING, BMW CHARGING TARYFY, ŁADOWANIE BMW, KARTA BMW DO ŁADOWANIA, BMW CHARGING CENNIK ŁADOWANIA, BMW CHARGING CENNIK IONITY, BMW CHARGING APLIKACJA, APLIKACJA BMW CHARGING, BMW CHARGING ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE, CENNIK ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA IONITY, IONITY CENNIK ŁADOWANIA, ŁADOWARKI IONITY

BMW Charging to usługa ładowania dostępna dla kierowców aut elektrycznych bawarskiego koncernu motoryzacyjnego. To jedna karta dająca dostęp do ponad 300 tysięcy punktów ładowania w całej Europie, w tym do około 1200 punktów w Polsce. To również karta, dzięki której posiadacze EV mają dostęp do punktów ładowania na stacjach IONITY.

BMW to kolejny współudziałowiec sieci stacji IONITY. Producent aut z Monachium ma w swojej ofercie cztery modele aut całkowicie elektrycznych – iX, i4, iX3, oraz i3.

Przeczytaj również: BMW kończy produkcję modelu i3

Ładowanie z kartą BMW Charging

Do korzystania z punktów ładowania w usłudze BMW Charging oprócz karty potrzebna jest również aplikacja BMW Charging. BMW oferuje swoim klientom dwie opcje taryfowe, które różnią się wysokością miesięcznej stałej opłaty oraz wysokością stawek za kWh (z identycznej usługi ładowania mogą również korzystać posiadacze MINI – MINI Charging). Użytkownicy BMW Charging mają również oczywiście możliwość ładowania swoich samochodów na ultraszybkich stacjach ładowania IONITY (w Polsce na ten moment jest jedynie pięć lokalizacji z ładowarkami IONITY, a kolejne pięć jest w budowie). Jednak tutaj stawki nie różnią się w zależności od wyboru opcji abonamentu, ale do obu taryf jest możliwy do wykupienia dedykowany pakiet IONITY Plus zmniejszający stawki za ładowanie w tej właśnie sieci.

Aplikacja BMW Charging

Użytkownik aplikacji BMW Charging może w niej wyszukiwać publiczne stacje ładowania oraz sprawdzać ich dostępność w czasie rzeczywistym. Możliwa jest również kontrola nad kosztami ładowania, gdyż w aplikacji mamy dostęp do listy wszystkich przeprowadzonych sesji ładowań.

Co ciekawe, BMW podobnie jak Kia zmniejszyło ceny za ładowanie w Polsce w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 roku w związku z obniżką podatku VAT z 23% do 5%. Zmniejszone ceny są widocznie na mapie stacji ładowania oraz w aplikacji BMW Charging.

Przeczytaj również: Ile kosztuje ładowanie EV na publicznych stacjach AC i DC w Polsce? [AKTUALIZACJA]

Taryfy ładowania BMW Charging

BMW Charging Flex

 • Opłata miesięczna: 0 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w BMW Charging: indywidualne stawki zależne od operatora
 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

BMW Charging Active

 • Opłata miesięczna: 40 zł (Klienci BMW, którzy kupią nowy samochód całkowicie elektryczny lub hybrydę typu plug-in przez pierwszy rok nie płacą miesięcznej opłaty za taryfę Active)
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w BMW Charging:
  • W Polsce: ładowanie AC – 0,90 zł/kWh (+0,40 zł/min po 180 min od rozpoczęcia ładowania); ładowanie DC – 1,65 zł/kWh (+0,50 zł/min po 60 min od rozpoczęcia ładowania)
  • Za granicą: stawki zależne od kraju: ładowanie AC – ok. 0,30 EUR/kWh; ładowanie DC – ok. 0,45 EUR/kWh
 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh (ok. 0,80 EUR/kWh za granicą)
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

IONITY PLUS

Opcjonalny pakiet, który można subskrybować po zakończeniu rejestracji (niezależnie od posiadanej taryfy):

 • IONITY Plus: 56 zł/miesiąc
 • Stawka za ładowanie: 1,40 zł/kWh
 • Czas trwania umowy: 12 miesięcy

Klienci kupujący nowe BMW iX3, BMW iX i BMW i4 otrzymują pakiet IONITY Plus na pierwszy rok bez opłaty podstawowej. Oferta dotyczy jednorazowo konkretnego pojazdu i nie można jej przenieść na inne pojazdy lub innych właścicieli.

Źródło: BMW