LOTOS uruchamia 12 ładowarek na trasie Warszawa – Trójmiasto. Ładowanie za darmo do odwołania [MAPA]

0
Stacje ładowania LOTOS Niebieski Szlak przy autostradach A1 i A2

Grupa LOTOS uruchomiła w tym tygodniu tak zwany Niebieski Szlak, czyli 12 stacji ładowania na Autostradach A1 i A2 na trasie Warszawa – Trójmiasto.

Odległość między stacjami to maksymalnie 150 kilometrów po to by zapewnić większości aut elektrycznych możliwość przejechania od stacji do stacji na jednym ładowaniu.

Korzystanie ze stacji jest DARMOWE do odwołania.

Każda z 12 stacji ma możliwość ładowania jednocześnie 4 samochodów. Wszystkie stacje wyposażone są w trzy międzynarodowe standardy do ładowania, tj. Type2, CHAdeMO oraz CCS. Łączna moc na każdej stacji to 150 kW.AKTUALIZACJA

Pierwszy weekend okresu testowego za nami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Miło nam poinformować, że większość stacji szybkiego ładowania na Niebieskim Szlaku ma pełną funkcjonalność i moc 😉

Jednak jak w każdym etapie testowym, mogą zdarzyć się pewne niedoskonałości. Obecnie cztery stacje do momentu uzyskania pełnej mocy przyłączeniowej od Operatora Energetycznego będą ładowały Wasze samochody z mocą mniejszą niż ta, dla której zostały zaprojektowane. Jednak nawet w takiej sytuacji możecie z nich korzystać – samochody będą ładowały się w nich dłużej.

Obecnie testujemy nasz system z Klientami i dostosowujemy go sukcesywnie do Waszych potrzeb, nie pobierając z tego powodu opłat za usługę. Mamy nadzieję, że już niebawem wszystkie stacje na Niebieskim Szlaku uzyskają pełną moc i funkcjonalność.

Źródło: facebook.com/niebieskiszlaklotos