Ponad 20 tysięcy potencjalnych nabywców Porsche Taycan

0
Taycan – pierwszy samochód sportowy firmy Porsche z napędem całkowicie elektrycznym – przyciąga wiele uwagi na całym świecie. Choć publiczna premiera modelu odbędzie się dopiero we wrześniu 2019 r., a jego ostateczny design wciąż pozostaje nieznany, już teraz ponad 20 tys. osób z różnych zakątków globu wyraziło poważne zainteresowanie zakupem własnego egzemplarza – co producent potwierdził podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. To liczba zarejestrowanych jak dotąd potencjalnych nabywców – każdy z nich musiał wpłacić zaliczkę w wysokości 2500 euro (w Europie).

Porsche Taycan zadebiutuje we wrześniu, a jego rynkowa premiera ma się odbyć przed końcem 2019 r. Samochód będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie znacznie poniżej 3,5 s, a jego zasięg wyniesie ponad 500 km (w cyklu NEDC). Co więcej, naładowanie akumulatora energią wystarczającą do zwiększenia zasięgu o 100 km może trwać zaledwie 4 min (pomiar zgodnie z procedurą cyklu NEDC).

Ogromne zainteresowanie Porsche Taycan pokazuje nam, że nasi klienci i fani są podekscytowani pierwszym sportowym sportowcem Porsche tak samo jak my – i dlatego zwiększyliśmy nasze zdolności produkcyjne” – potwierdził Detlev von Platen, członek zarządu Porsche AG ds. sprzedaży i marketingu. „Taycan będzie najbardziej sportowym i najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem w swoim segmencie – będzie prawdziwym Porsche”.

Źródło: materiały prasowe Porsche