Mazda wprowadziła do sprzedaży całkowicie elektrycznego crossovera MX-30

0
Elektryczna Mazda MX-30

Elektryczna Mazda MX-30 – WYMIARY

Długość samochodu wynosi 4395 mm długości, szerokość 1795 mm, zaś wysokość 1570 mm wysokości. Jego rozstaw osi to 2655 mm. MX-30 posiada niemal identyczne rozmiary jak konwencjonalny, kompaktowy SUV CX-30.

Elektryczna Mazda MX-30 – BATERIA I ZASIĘG

Pojazd został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh, który zapewnia zasięg ok. 200 km na jednym ładowaniu w cyklu WLTP.

 

Elektryczna Mazda MX-30 – MOC ŁADOWANIA / ZŁĄCZE / ŁADOWANIE

Model MX-30 został przystosowany do ładowania prądem stałym z mocą do 50 kW. Samochód jest kompatybilny ze złączem CCS Combo.

Elektryczna Mazda MX-30

Elektryczna Mazda MX-30 – CENA

Cena wersji First Edition w Polsce wynosi 149 990 zł brutto. Pierwsze samochody trafią do klientów w II połowie 2020 r. Osoby które zdecydują się na kupno Mazdy MX-30 First Edition w procesie rezerwacji otrzymają naścienną ładowarkę typu wallbox, która umożliwia naładowanie akumulatora pojazdu w ok. 5 godzin.

Elektryczna Mazda MX-30 – OTWIERANIE DRZWI JAK W BMW I3

Całkowicie elektryczna Mazda wyróżnia się przeciwstawnie otwieranymi drzwiami, które w założeniu mają zapewniać łatwiejszy dostęp do przednich i tylnych siedzeń.

Yasuhiro Aoyama, Prezes i Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Europe powiedział:
„Podobnie jak w przypadku wszystkich samochodów Mazdy, nasi projektanci i inżynierowie mieli bardzo jasno sprecyzowany cel dla naszego pierwszego pojazdu z napędem elektrycznym. Postanowiliśmy, że będzie wyróżniać się sylwetką nadwozia oraz doskonałym prowadzeniem, co jest kluczowym elementem DNA Mazdy i czyni nas wyjątkowymi w porównaniu z konkurentami na rynku, a co najważniejsze – pozytywnie przyczynia się do zmniejszenia emisji w całym cyklu życia samochodu. Oprócz technologii elektryfikacji, które wprowadzamy w całej naszej gamie modelowej, jako mniejszy producent skupiliśmy wszystkie nasze wysiłki na stworzeniu samochodu elektrycznego, który według naszych przewidywań będzie drugim samochodem w rodzinie, a zasięg naszego pojazdu będzie odpowiadał potrzebom klientów”.

Źródło: ORPA