Mazda i Toyota otworzą wspólną fabrykę samochodów elektrycznych w USA

0

Na początku bieżącego roku Toyota i Mazda ogłosiły swoje największe zobowiązanie odnośnie samochodów elektrycznych jak do tej pory. Firmy zadeklarowały, że wybudują wspólną fabrykę samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, która będzie ich kosztować 1,6 mld dolarów.

Ponad 15 stanów zgłosiło się z pakietami zachęcającymi do realizacji projektu, a teraz dowiadujemy się, że Mazda i Toyota zainteresowane są obecnie 3-4 lokalizacjami.

Japońscy producenci samochodów mają na celu stworzenie nowej fabryki, w której produkcja wynosić będzie 300 000 samochodów rocznie.

Oczekuje się, że fabryka stworzy ok. 4000 miejsc pracy, więc nie dziwi to, że wiele stanów stara się, aby ta inwestycja powstała u nich kusząc producentów różnego rodzaju zachętami.

Japońscy producenci zadeklarowali, że decyzję o tym, który stan wybrali ogłoszą na początku 2018 roku i szybko przystąpią do etapu budowy, ponieważ chcą, żeby fabryka rozpoczęła produkcję samochodów już w 2021 roku.

Zarówno Toyota, jak i Mazda planują wprowadzić do swojej oferty nowe samochody elektryczne w 2019 i 2020 roku, ale te samochody mają być najpierw produkowane w fabryce w Japonii.