Tesla obniża ceny swoich aut i przy okazji zabiera darmowe ładowanie na SC

0
TESLA, TESLA WYNIKI ZA TRZECI KWARTAŁ 2021, TESLA WYNIKI SPRZEDAŻY I PRODUKCJI SAMOCHODÓW, TESLA DOSTAWY, TESLA PRODUKCJA SAMOCHODÓW, TESLA SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW, TESLA OPÓŹNIENIA W DOSTAWIE, TESLA MODEL S, TESLA MODEL X, TESLA MODEL 3, TESLA MODEL Y, TESLA ELON MUSK, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE

Tesla obniżyła ceny modeli S, 3, X

Cenę Modelu 3 obniżono o 2000 USD we wszystkich opcjach układu napędowego.
Cennik na stronie rozpoczyna się teraz od 37 990 USD zamiast 39 999 USD dla Standard Range Plus.
Podstawowa, a zarazem najtańsza wersja z ograniczonymi opcjami kosztuje 35 000 USD – wersja ta nie jest dostępna w konfiguratorze na stronie. Model ten można zamówić telefonicznie lub w salonie (tylko w USA).

Warto zaznaczyć, że obniżka cen Modelu 3 dotyczy tylko rynku USA.

Oprócz Modelu 3, amerykański producent obniżył też ceny Modeli S i X. Jednak w tym przypadku obniżka jest większa bo aż o 5000 USD i w przeciwieństwie do Modelu 3, obniżka jest dotyczy również rynku europejskiego.

Przykładowo od teraz Model S, flagowy sedan Tesli w wersji Long Range Plus zaczyna się już od 74 990 USD, a Model X Long Range Plus od 79 900 USD.

Model Y, który niedawno wszedł do sprzedaży, jest jedynym pojazdem w ofercie producenta, na który nie wpłynęły dzisiejsze zmiany cen.

Tesla zabiera darmowe ładowanie na Supercharger’ach dla Modelu S i X

Jednak żeby nie było tak różowo, firma Elona Muska przy okazji obniżek cen zabrała darmowe ładowanie Modelom X i S. Do tej pory sytuacja z darmowym ładowaniem na stacjach ładowania Tesla Supercharger wiele razy się zmieniała. Przez ostatnie kilka miesięcy darmowe ładowanie było przypisane do pierwszego właściciela pojazdu. Po sprzedaży auta, nowy właściciel musiał już płacić za ładowanie.

Od teraz, nowe Modele S i X nie będą już posiadać swojego największego atutu i będą zmuszone do płacenia na Superchargerach. Już raz Elon dokonał takiej próby, lecz w związku ze spadkiem sprzedaży tych Modeli po kilku miesiącach powrócił do tego rozwiązania. Jednak wtedy nie było jeszcze tak ogromnej sprzedaży Modelu 3 oraz Modelu Y. Czy tym razem Elon również zmieni zdanie? Zobaczymy.