Tesla publikuje wyniki finansowe za 3 kwartał 2017 roku

0

1 listopada Tesla opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2017 roku. Wall Street spodziewał się w tym kwartale rekordowych przychodów na poziomie około 2,9 miliarda dolarów oraz straty w wysokości około 2,45 dolara na akcję wynikających z dużych nakładów kapitałowych spowodowanych powolnym rozpoczęciem produkcji Modelu 3.

Firma opublikowała wyniki, w których przedstawiony został przychód za III kwartał w wysokości ~ 2,9 miliarda dolarów oraz strata w wysokości 3,70 dolara na akcję.

Niedługo po ujawnieniu wyników cena akcji Tesli spadła o 4%.

Wyniki porównano oczywiście z poprzednim kwartałem, który przyniósł przychody w wysokości 2,8 miliarda dolarów i utratę 2,04 USD na akcję.

Również w porównaniu do poprzedniego kwartału – Tesla sprzedała obecnie nieco więcej Modeli S i X, niż w poprzednim. Modele S i X znalazły 25 915 nowych właścicieli, a do końca października Model 3 otrzymały 222 osoby. Ta wiadomość dla akcjonariuszy może być akurat pozytywna, ponieważ po udostępnieniu możliwości zamawiania Modelu 3, sprzedaż Modeli S i X utrzymała się na podobnym poziomie, a nawet była trochę wyższa, co nie było takie oczywiste. Spodziewano się, że wielu potencjalnych kupujących zamiast zamówić flagowe modele, będzie czekać na o wiele tańszy Model 3. Na szczęście dla Tesli – tak się jednak nie stało.

Poniżej wstawiamy list Tesli do akcjonariuszy: