Dwa elektryczne Renault Zoe dołączyły do floty Straży Miejskiej w Gdańsku

0
renault-zoe-straż-miejska-gdańsk

Straż miejska w Gdańsku będzie korzystać z dwóch w pełni elektrycznych samochodów Renault Zoe R135. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. Samochody dostarczył autoryzowany dealer PUH Zdunek.

Renault Zoe będą służyć strażnikom miejskim z Sekcji Kontroli Odpadów, która współtworzy Referat Ekologiczny. Strażnicy z tej sekcji interweniują w takich sytuacjach jak nielegalne spalanie odpadów, podrzucanie śmieci czy zaśmiecanie terenów zielonych.

“Naszym celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do zrównoważonej mobilności, a samochody elektryczne to jeden z jej kluczowych elementów. Dzięki nowym Renault Zoe strażnicy będą mogli przemieszczać się bez emisji dwutlenku węgla, spalin i hałasu w czasie jazdy” – powiedział Andrzej Gemra, Ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności w Renault.

Renault Zoe to w pełni elektryczny samochód o zasięgu do 395 km (WLTP). Model dysponuje akumulatorem trakcyjnym o pojemności 52 kWh. Nowy Renault Zoe został przystosowany do szybkiego ładowania prądem stałym z mocą 50 kW. W konsekwencji zasięg 157 km można uzyskać po 30 minutach uzupełniania energii.

Źródło: ORPA