McDonald’s postawi szybkie stacje ładowania przy restauracjach w UK

0
MCDONALDS STACJE ŁADOWANIA W WIELKIEJ BRYTANII UK

McDonald’s chce stawiać szybkie stacje ładowania przy restauracjach w Wielkiej Brytanii. Partnerem w tym przedsięwzięciu miałaby być firma InstaVolt. Dodatkowo, nad podobnym posunięciem zastanawia się firma Aldi.

Nie jest jeszcze dokładnie znana liczba stacji ładowania jakie McDonald’s chce postawić przy swoich restauracjach. W UK jest ich ponad 1300, ale niektóre z nich znajdują się w galeriach lub jest ich kilka/kilkanaście w jednym mieście, dlatego na pewno nie możemy spodziewać się aż takiej zawrotnej liczby.

Szybkie stacje ładowania przy McDonald’s mają dysponować maksymalną mocą do 125 kW.

Według Adriana Keena, CEO brytyjskiego operatora punktów ładowania InstaVolt, punkty ładowania będą przygotowane do płatności zbliżeniowych, aby klienci mogli korzystać z nich bez specjalnych kart, czy rejestracji w systemie.

Rozwój punktów ładowania jest finansowany przez rząd brytyjski. Fundusz inwestycyjny infrastruktury ładowania wspiera między innymi firmę InstaVolt, która ma wybudować stacje między innymi w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

ALDI STACJE ŁADOWANIA W WIELKIEJ BRYTANII UK

Oprócz McDonald’s, również niemiecki sklep dyskontowy Aldi ogłosił plany rozbudowy infrastruktury ładowania we własnych lokalizacjach. W tym przypadku miałyby to być punkty ładowania AC od NewMotion zainstalowane przy każdym sklepie Aldi w UK. Oznacza to, że firma zainstalowałaby 140 punktów ładowania AC o mocy 22 kW.

Obie firmy zaznaczają, że to tylko początek i w miarę rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w UK, zamierzają inwestować w infrastrukturę do ładowania.

Dodatkowo Aldi zadeklarowało, że postawi przy swojej głównej siedzibie w Wielkiej Brytanii wiele punktów ładowania by umożliwić swoim pracownikom ładowanie tego typu aut w pracy.

Źródło: electrive.net