Volkswagen i BP rozpoczynają współpracę nad budową ultraszybkich stacji ładowania w Europie

0
BP PULSE, STACJE ŁADOWANIA BP, STACJE BP, WSPÓŁPRACA PB I VOLKSWAGEN, STACJE ŁADOWANIA VOLKSWAGEN

BP i Grupa Volkswagen ogłosiły strategiczną współpracę w zakresie zbudowania infrastruktury ultraszybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Europie na stacjach BP i Aral . Między innymi w ramach tej współpracy Volkswagen planuje instalację na Starym Kontynencie do 18 000 ultraszybkich punktów ładowania.

BP i Volkswagen podpisały porozumienie o współpracy nad budową sieci stacji ładowania, obecnie trwają prace nad ustaleniem jej szczegółów. W nadchodzących miesiącach zapewne poznamy więcej dokładnych danych. Planowane jest zbudowanie na stacjach BP w Europie (w Niemczech pod marką Aral) rozległej ultraszybkiej sieci ładowania ze stacjami DC o mocy od 150 do 350 kW.

Dzięki integracji BP z Grupą Volkswagen (ze wszystkimi brandami), kierowcy tych marek będą mieli zaimplementowaną w nawigacji nową sieć stacji ładowania oraz dostęp do automatycznych płatności (Plug&Charge). Być może w przyszłości BP wejdzie we współpracę również z kolejnymi OEM’ami. Oczywiście stacje ładowania BP będą dostępne dla wszystkich pojazdów elektrycznych, nie tylko tych z Grupy VW.

Jak podaje Volkswagen, firma zamierza, wspólnie z partnerami, wdrożyć w Europie do 18 tys. nowych stacji ładowania. Cytując Thomasa Schmalla, członka zarządu Volkswagen Group i dyrektora generalnego Volkswagen Group Components:

„Ultraszybkie ładowanie jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym rozwój elektromobilności a tym samym głównym filarem transformacji Volkswagena. Wraz z silnymi partnerami, takimi jak BP, bierzemy tę ważną sprawę w swoje ręce i zbudujemy w Europie do 18 000 nowych stacji ładowania. To około 1/3 szacowanego zapotrzebowania na ultraszybkie ładowanie w 2025 r.”

Celem BP jest zainstalowanie do 2030 roku na całym świecie ponad 70 000 różnych typów punktów ładowania. Firma podkreśla, że elektryfikacja jest podstawą strategii BP w zakresie wygody i mobilności. BP PULSE jest już teraz najczęściej używaną siecią ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Plany BP zakładają uruchomienie w UK około 250 ultraszybkich ładowarek przy obecnych stacjach paliw jeszcze do końca tego roku. W Niemczech również powstają już ultraszybkie punkty ładowania – Aral pulse, a plany zakładają instalację do końca roku w sumie 500 takich punktów.

źródło: insideevs.com