TotalEnergies zainstaluje szybkie ładowarki DC na autostradach we Francji

0
TOTALENERGIES, TOTALENERGIES ŁADOWARKI, TOTAL ŁADOWARKI, TOTALENERGIES STACJE ŁADOWANIA, TOTAL ENERGIES BUDOWA STACJI ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA WE FRANCJI, FRANCJA STACJE ŁADOWANIA, SZYBKIE STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, BEV, PHEV

Francuski gigant naftowo-gazowy TotalEnergies zainwestuje 200 milionów euro w wyposażenie swoich stacji benzynowych przy autostradach w punkty szybkiego ładowania DC. Plan obejmuje instalację ładowarek na ponad 150 stacjach obsługi autostrad we Francji, które mają być gotowe na pojazdy elektryczne do końca 2022 roku.

TotalEnergies instaluje stacje ładowania co 150 km

TotalEnergies planuje instalację stacji ładowania o mocy 50 kW i 175 kW w 60 ze 150 lokalizacji jeszcze do końca tego roku. Pozostałe 110 stacji zostanie wyposażonych w punkty ładowania o mocy 175 kW. Projekt ma zostać ukończony do końca 2022 roku. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile punktów ładowania zostanie zainstalowanych na każdej ze stacji.

Do końca 2023 roku TotalEnergies ma zamiar posiadać na głównych drogach łącznie 200 stacji paliw z punktami ładowania pojazdów elektrycznych o mocy od 175 do 300 kW, a także 100 dodatkowych stacji ładowania o dużej mocy na obszarach miejskich. Cel firmy to posiadanie stacji szybkiego ładowania rozlokowanych co 150 kilometrów, aby w ten sposób umożliwić swoim klientom sprawne podróżowanie elektrykami po francuskich drogach.

Ekspansja Totala w sektorze elektromobilności ostatnio rozszerzyła się również na Chiny, ale nadal firma koncentruje się głównie na Europie. W czerwcu 2021 roku Total uzyskał koncesję od Amsterdamu na rozbudowę istniejącej publicznej sieci ładowania. W ramach zawartej umowy dodanych zostanie do sieci 1 100 nowych stacji ładowania lub 2 200 nowych punktów ładowania. TotalEnergies zawarł również podobne kontrakty w Paryżu i Londynie.

Do 2025 roku firma zamierza obsługiwać ponad 150 000 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Total skupia się na punktach szybkiego ładowania na stacjach benzynowych oraz biznesie B2B z punktami ładowania na parkingach firmowych w Niemczech.

źródło: totalenergies.com