Szwajcaria: Carlsberg wprowadza do swojej floty elektryczne ciężarówki

0
ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI, ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI RENAULT, CARLSBERG ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI, SZWAJCARIA ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI, ELEKTRYCZNE SAMOCHODY CIĘŻAROWE RENAULT, RENAULT TRUCKS, BEV, FOTOWOLTAIKA, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, CCS, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Szwajcarski browar i dystrybutor napojów Feldschlösschen oddał do użytku 20 elektrycznych ciężarówek – największą jak do tej pory flotę e-ciężarówek w Szwajcarii. Są to 26-tonowe pierwsze na świecie seryjnie produkowane elektryczne ciężarówki Renault Trucks.

Nowe elektryczne ciężarówki Renault Trucks mają ładowność netto 13 800 kg i zasięg do 200 km. Specjalnie dla Felschlösschen Renault zoptymalizował swój model ciężarówek D Wide Z.E. aby przystosować go do przewozu napojów.

Każdy z modeli ma na pokładzie dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW oraz momencie obrotowym 850 Nm. Pakiet baterii o pojemności 200 kWh można w pełni naładować za pomocą złącza CCS w ciągu 1-2h, w przypadku mocy ładowania 150 kW.

Feldschlösschen rozmieścił swoje elektryczne ciężarówki w dwunastu lokalizacjach logistycznych, które zajmują się dystrybucją napojów i tworzą szwajcarską sieć dystrybucji Grupy Carlsberg. Transport z produkcji do magazynów i centrów dystrybucyjnych głównych klientów odbywa się w 60% koleją. Firma podkreśla, że jak pokazują badania, ​​przyjazny dla klimatu transport w całym łańcuchu dostaw staje się decydującym czynnikiem wyboru produktu wśród 25 000 klientów. Wewnętrzne analizy przeprowadzone tego lata pokazały, że około 17% klientów już zdecydowało się na dostawę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla za pośrednictwem Feldschlösschen, a 34% zamierza z niej skorzystać w najbliższej przyszłości.

Nowe elektryczne ciężarówki są ładowane energią odnawialną. Browar podaje, że posiada w tym celu pięć systemów fotowoltaicznych w zakładach Rheinfelden, Satigny i Givisiez. Oprócz ciężkich elektrycznych ciężarówek Renault, Feldschlösschen już od 2008 roku używa również mniejszych ciężarówek elektrycznych do transportu, co czyni firmę jednym z pionierów w Szwajcarii. Browar ma w planach w niedalekiej przyszłości przekształcić całą swoją flotę samochodów ciężarowych na elektryczną.

źródło: electrive.com