Kanada powiększa swój budżet na dopłaty do zakupu samochodów zeroemisyjnych

0
KANADA INWESTYCJE W STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI DO AUT ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, STACJE ŁADOWANIA W KANADZIE, DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU STACJI ŁADOWANIA, KANADA DOPŁATY DO AUT ELEKTRYCZNYCH, KANADA PROGRAM DOPŁAT DO ZAKUPU AUT ELEKTRYCZNYCH, KANADA DOPŁATY DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, KANADA DOPŁATY DO ELEKTRYKÓW, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE KANADA, EV DOPŁATY, DOTACJA DO ZAKUPU SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO, KANADA ZAKAZ SPRZEDAŻY AUT SPALINOWYCH, CELE ZEROEMISYJNOŚCI, KONIEC AUT SPALINOWYCH, ICE, BEV, PHEV

Rząd Kanady powiększa pulę pieniędzy przeznaczoną na program dopłat do pojazdów o zerowej emisji. Budżet zwiększy się o 73 miliony dolarów. Dopłaty będą dostępne do końca marca 2022 roku.

Program dopłat został uruchomiony po raz pierwszy w 2019 roku z budżetem 300 milionów dolarów. Ta pula była dostępna tylko 20 miesięcy. Rok temu zwiększono ją o 287 milionów dolarów. Do końca października 2021 roku do wykorzystania pozostało już jedynie około 48 milionów dolarów. Najnowsza dopłata w wysokości 73 milionów dolarów powiększyła teraz cały program dopłat do kwoty prawie 600 milionów dolarów.

Na jakich zasadach działa kanadyjski program dopłat do samochodów zeroemisyjnych? Dopłata w wysokości 5000 $ jest dostępna do zakupu pojazdów z napędem elektrycznym, wodorowymi ogniwami paliwowymi i hybrydy typu plug-in o pojemności akumulatora co najmniej 15 kWh. Hybrydy typu plug-in o krótszym zasięgu i pojemności akumulatora poniżej 15 kWh kwalifikują się do dopłaty w wysokości do kwoty 2500 $.

Być może w przyszłym roku zostaną wprowadzone zmiany w programie dopłat, tak, by do programu kwalifikowały się również elektryczne SUV-y i pickupy, które generalnie kosztują więcej niż 45 000 $, czyli powyżej górnej granicy ceny pojazdów kwalifikujących się obecnie do dopłaty. Kanadyjski rząd rozważa również uruchomienie dopłat do zakupu aut używanych.

źródło: electricautonomy