Volkswagen We Charge – wszystko co musisz wiedzieć

0
WE CHARGE, VOLKSWAGEN WE CHARGE, VOLKSWAGEN ŁADOWANIE IONITY, VOLKSWAGEN KARTA DO ŁADOWANIA, VOLKSWAGEN ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE, STACJE ŁADOWANIA WE CHARGE, VOLKSWAGEN ID., ŁADOWANIE VW, STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, VOLKSWAGEN APLIKACJA, WE CONNECT ID, VOLKSWAGEN WE CONNECT ID.

We Charge to usługa ładowania dostępna dla kierowców elektrycznych Volkswagenów. Dzięki jednej karcie do ładowania We Charge możliwe jest korzystanie z ponad 200 000 punktów ładowania w całej Europie, w tym na stacjach IONITY. Co Volkswagen oferuje swoim klientom? Jakie są stawki za ładowanie w poszczególnych taryfach oraz którą z nich najlepiej wybrać, jeśli jesteś posiadaczem elektrycznego VW?

Rozpoczynamy cykl artykułów, w których przybliżymy Wam jak wyglądają aktualne oferty usług ładowania koncernów motoryzacyjnych, które wspólnie utworzyły sieć szybkich stacji ładowania IONITY – Grupy Volkswagen, Grupy BMW, Daimler AG, Forda oraz Grupy Hyundai/Kia. Z naszych artykułów dowiecie się czym różnią się poszczególne oferty oraz która z nich jest najbardziej korzystna cenowo.

Volkswagen – ładowanie z kartą We Charge

Do korzystania z usług ładowania w systemie We Charge potrzebna jest oprócz karty również aplikacja We Connect ID. Volkswagen oferuje swoim klientom trzy opcje taryfowe, które różnią się wysokością miesięcznej stałej opłaty oraz wysokością stawek za kWh. Użytkownicy We Charge mają oczywiście również możliwość ładowania swoich samochodów na ultra-szybkich stacjach ładowania IONITY (w Polsce na ten moment jest jedynie pięć stacji sieci IONITY, a kolejne pięć jest w budowie), tutaj stawki również się różnią w zależności od wyboru opcji abonamentu. Minusem jest to, że jedynie wybór taryfy mają posiadacze auta z rodziny ID., inne samochody elektryczne Volkswagena, jak choćby eGolf czy eUp! mogą korzystać jedynie z jednej taryfy.

Volkswagen Golf GTE, dane techniczne, specyfikacja, bateria, czas ładowania, akumulator, moc, wtyczka, złącze, osiągi, zasięg (10)

Aplikacja We Connect ID.

Użytkownik aplikacji We Connect ID. może w niej wyszukiwać publiczne stacje ładowania oraz może sprawdzić ich dostępność w czasie rzeczywistym. Możliwa jest również kontrola nad kosztami ładowania, gdyż w aplikacji mamy dostęp do listy wszystkich przeprowadzonych sesji ładowań.

We Charge może ułatwić również ładowanie w domu korzystając z Wallbox’a ID. Charger Connect i ID. Charger Pro. Aplkacja We Connect ID ma umożliwiać w przyszłości kontrolę nad ładowaniem czy sterowanie ładowaniem za pomocą smartfona.

Taryfy ładowania We Charge

We Charge Free

 • Opłata miesięczna: 0 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w We Charge: indywidualne stawki zależne od operatora + 1,39 zł dopłaty za sesję ładowania
 • Ładowanie na IONITY: 3,50 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy ładują swój samochód głównie w domu lub w pracy i używają go do pokonywania raczej krótkich dystansów.
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

We Charge Go

 • Opłata miesięczna: 34 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w We Charge: indywidualne stawki zależne od operatora + 0 zł dopłaty za sesję ładowania
 • Ładowanie na IONITY: 2,49 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy ładują swój samochód w domu lub w pracy i okazjonalnie np. w weekendy jeżdżą w dłuższe trasy, które wymagają ładowania na trasie.
 • Czas trwania umowy: 12 miesięcy

Uwaga: Taryfa dostępna jedynie dla modeli Volkswagen ID.

We Charge Plus

 • Opłata miesięczna: 80 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w We Charge: indywidualne stawki zależne od operatora + 0 zł dopłaty za sesję ładowania
 • Ładowanie na IONITY: 1,39 zł/kWh
 • Dla kogo: Dla użytkowników, którzy często ładują swój samochód i pokonują długie dystanse oraz więcej niż raz w miesiąca ładują się w sieci IONITY.
 • Czas trwania umowy: 12 miesięcy

Uwaga: Taryfa dostępna jedynie dla modeli Volkswagen ID.

Źródło: volkswagen