Hertz kupi 65 000 samochodów elektrycznych od firmy Polestar

0
POLESTAR, HERTZ, WSPÓŁPRACA HERTZ I POLESTAR, KONTRAKT HERTZ NA ZAKUP SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH POLESTAR, POLESTAR 3, POLESTAR 3, POLESTAR 4, POLESTAR 5, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, HERTZ ZAKUP TESLI, HERTZ KUPI 65000 SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Wypożyczalnia aut Hertz i producent samochodów elektrycznych Polestar nawiązały współpracę. Hertz kupi 65 000 samochodów od chińsko-szwedzkiego producenta aut elektrycznych w ciągu najbliższych pięciu lat.

Jak podaje Polestar, w Europie pierwsze samochody mają być dostarczone wiosną tego roku, a dostawy w Ameryce Północnej i Australii ruszą pod koniec 2022 roku. Nie podano jeszcze wartości zawartej umowy. Powodem tego jest brak dokładnego określenia, które modele będą kupowane przez Hertz’a.

Obecnie szwedzka marka chińskiego koncernu Geely ma w swojej ofercie model Polestar 2 – średniej wielkości elektryczny sedan, a modele Polestar 3 (SUV), Polestar 4 (SUV) i Polestar 5 (sportowy sedan) pojawią się w najbliższych latach, odpowiednio w 2022, 2023 i 2024 roku. Ich ceny nie zostały jeszcze ustalone. Na razie wiadomo jedynie, że pierwsze zamówienie będzie dotyczyło modelu Polestar 2. Zamówienie na 65 000 sztuk samochodów to naprawdę duży deal dla Polestara. W ostatnim roku marka sprzedała zaledwie 29 000 sztuk swoich samochodów.

To już kolejny kontrakt globalnej wypożyczalni Hertz na zakup aut elektrycznych. W październiku 2021 roku pisaliśmy, że firma Hertz złożyła zamówienie na 100 000 Tesli.

Podobnie jak w przypadku transakcji z Teslą, w ramach której kierowcom Ubera udostępnionych zostanie do 50 000 Modeli 3, wypożyczalnia rozszerzy również „ofertę pojazdów współdzielonych” o model Polestara, choć nie wiadomo jeszcze jaka liczba sztuk zostanie przeznaczona na ten cel.

źródło: Polestar