Visa współpracuje z branżą elektromobilności w Polsce

0
VISA STACJE ŁADOWANIE, PŁATNOŚĆ KARTĄ NA STACJI ŁADOWANIA, PŁACENIE KARTĄ NA STACJI ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

Aby zapewnić konsumentom większą wygodę w punktach ładowania samochodów elektrycznych Visa kontynuuje współpracę z branżą elektromobilności, wspierając wdrożenie standardu interoperacyjnych płatności. Firma stanie się pierwszym reprezentantem branży usług finansowych i płatniczych, który dołączy do Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

  • Poprzez członkostwo w PSPA Visa chce wzmacniać rozwój elektromobilności w Polsce oraz w innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Długoterminowym celem Visy jest wdrożenie standardu płynnych i interoperacyjnych płatności w punktach ładowania EV w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jak czytamy w komunikacie prasowym, „branża ładowania pojazdów elektrycznych powinna odpowiedzieć na potrzebę zapewnienia konsumentom swobodnego wyboru metody płatności„.  Może być to osiągnięte przede wszystkim dzięki przyjęciu rozwiązań opartych na interoperacyjnych płatnościach typu open-loop.

Obecnie w punktach ładowania samochodów elektrycznych nie ma szeroko rozpowszechnionego standardu płatności. W rezultacie konsumenci w Europie, w tym w Polsce często są zmuszeni do korzystania z jednej opcji (na przykład zarejestrowania się w określonej aplikacji lub programie dostawcy usług ładowania).

Przeczytaj również: Licznik Elektromobilności: samochody elektryczne coraz popularniejsze mimo spadków na rynku motoryzacyjnym

Celem Visa jest wprowadzenie zmian korzystnych dla konsumentów, poprzez współpracę z producentami punktów ładowania pojazdów elektrycznych i innymi liderami branżowymi. Ma to pozwolić na identyfikację barier dla wprowadzenia interoperacyjnych płatności zbliżeniowych, a szerzej – cyfrowych płatności. Drugim celem jest wypracowanie odpowiednich rozwiązań pozwalających na upowszechnienie dostępu do nich.

Visa członkiem PSPA

Visa jako pierwsza firma z branży usług finansowych i płatniczych stanie się pełnoprawnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

 –  Uważamy, że rozpowszechnienie pojazdów elektrycznych jest kluczowe do osiągnięcia europejskiego celu neutralności węglowej. Jeśli jednak chcemy, by ludzie wybierali elektromobilność, musimy wyjść naprzeciw ich potrzebom i zapewnić by każdy mógł płacić tak jak chce za ładowanie pojazdów elektrycznych. W tej chwili nie mają takiej możliwości. Dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru, na którą zasługują – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, Dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa. – Chcemy współtworzyć rozwiązania odpowiadające na to wyzwanie oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Cieszymy się, że dołączamy do grona członków PSPA, ponieważ pozwoli nam to na aktywne uczestnictwo w toczącej się debacie.

Liczba podmiotów świadczących usługi ładowania cały czas się zwiększa, a wraz z nią liczba aplikacji mobilnych, które muszą posiadać kierowcy samochodów elektrycznych, chcąc swobodnie podróżować po Polsce. Dlatego niezbędne są działania na rzecz ujednolicenia sposobu opłat oraz wprowadzenia jak największych ułatwień związanych z korzystaniem z sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych z Visa – jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych – ułatwi podjęcie skutecznych działań pozwalających na realizację tych celów – podkreślił Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

źródło: visa