W pełni elektryczny Nissan Townstar już dostępny w salonach

0
NISSAN TOWNSTAR PREMIERA, NISSAN TOWNSTAR OSIĄGI, NISSAN TOWNSTAR PARAMETRY, NISSAN TOWNSTAR CENA, NISSAN TOWNSTAR WYMIARY, NISSAN TOWNSTAR 2022, NISSAN TOWNSTAR BATERIA

Można już składać zamówienia na elektryczny model Nissana Townstar w wersji dostawczej. Jest to następca uznanego na rynku modelu e-NV200. Townstar został zaprojektowany w szczególności z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorców.

Nissan Townstar – specyfikacja

Townstar EV wyposażony jest w silnik o mocy 122 KM, z momentem obrotowym 245 Nm, oraz akumulator o pojemności 45 kWh. Zasięg auta to 301 km w cyklu mieszanym (WLTP).

Dostępne są dwie wersje różniące się rozstawem osi: 2716 oraz 3100 mm, co pozwala dopasować auto do potrzeb różnych przedsiębiorców. Maksymalna długość przestrzeni ładunkowej wynosi odpowiednio 1806 i 2230 mm, a jej pojemność 3,3 lub 4,3 m3. Ładowność wersji ze standardowym rozstawem osi to 612 kg, a przedłużonej – 800 kg, co plasuje Nissana Townstar wśród liderów segmentu. Co ważne samochód ten może również holować ładunek o masie do 1500 kg.

NISSAN TOWNSTAR PREMIERA, NISSAN TOWNSTAR OSIĄGI, NISSAN TOWNSTAR PARAMETRY, NISSAN TOWNSTAR CENA, NISSAN TOWNSTAR WYMIARY, NISSAN TOWNSTAR 2022, NISSAN TOWNSTAR BATERIA

Nissan Townstar – wersje wyposażenia i ceny

Elektryczny Townstar dostępny jest na polskim rynku w czterech wersjach wyposażenia. Podstawowa Visia w bazowej cenie 139 900 zł netto, zawiera reflektory LED (światła mijania i kierunkowskazy), tylne czujniki parkowania, dwuskrzydłowe tylne drzwi, które otwierają się pod kątem 180°, a także pokładową ładowarkę AC o mocy 11 kW.

Wersja Business w cenie od 141 900 zł netto (145 900 zł netto w wersji przedłużonej) wzbogacona została o automatyczną klimatyzację, radioodtwarzacz z odbiorem cyfrowego sygnału DAB, podgrzewane przednie fotele, fotel kierowcy z regulacją wysokości i regulowanym podparciem lędźwi, drzwi przesuwane z prawej strony oraz pakiet rozwiązań znacznie poprawiających komfort użytkowania samochodu elektrycznego – pompę ciepła, pokładową ładowarka AC 22 kW oraz układ chłodzenia baterii trakcyjnej.

N-Connecta posiada z kolei dodatkowo zestaw audio z 8-calowym ekranem dotykowym, inteligentny kluczyk i-KEY, a także poprawiające bezpieczeństwo systemy hamowania awaryjnego, ostrzegania o obiektach w martwym polu, rozpoznawania znaków drogowych oraz przednie czujniki parkowania i kamerę cofania. Townstar EV N-Connecta oferowany jest w cenie od 153 900 zł netto.

NISSAN TOWNSTAR PREMIERA, NISSAN TOWNSTAR OSIĄGI, NISSAN TOWNSTAR PARAMETRY, NISSAN TOWNSTAR CENA, NISSAN TOWNSTAR WYMIARY, NISSAN TOWNSTAR 2022, NISSAN TOWNSTAR BATERIA

Przeczytaj również: Nissan Ariya w najtańszej wersji za ponad 200 tys. zł

Najwyższa wersja wyposażenia – Tekna, w cenie od 171 900 zł netto – do zestawu dodano pakiet najnowocześniejszych technologii Nissana, między innymi system wspomagania kierowcy ProPILOT Assist, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzegania i interwencji w przypadku wykrycia obiektu w martwym polu,  rozpoznawanie znaków drogowych, nawigację NissanConnect z 8” ekranem dotykowym, cyfrowe zegary z 10” wyświetlaczem TFT, system kamer 360°, ładowarkę indukcyjną, a ponadto podgrzewanie przedniej szyby i koła kierownicy.

Gwarancja producenta

Nissan Townstar EV, jak każdy użytkowy model Nissana, chroniony jest 5-letnią (lub do 160 000 km) gwarancją producenta. Ponadto, co jest charakterystyczne dla wszystkich bezemisyjnych modeli marki, gwarancja na pojemność akumulatora wynosi 8 lat (lub 160 000 km).

Klienci, którzy zdecydują się na zakup elektrycznego Nissana Townstar, mogą ubiegać się o dofinansowanie rządowe w ramach programu „Mój Elektryk”.

„Z niecierpliwością czekaliśmy na następcę modelu e-NV200, który już ponad 8 lat temu zapoczątkował erę w pełni elektrycznych samochodów użytkowych i odniósł ogromny sukces na rynku. Zupełnie nowy Nissan Townstar EV wnosi do tego niezwykle dynamicznie rozwijającego się segmentu nową jakość i uzupełnia coraz szerszą ofertę Nissana w zakresie pojazdów bezemisyjnych” – powiedziała Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

Kiedy dostawy pierwszych modeli Nissana Townstar?

Dostawy pierwszych egzemplarzy elektrycznego Nissana Townstar do klientów w Polsce rozpoczną się na początku przyszłego roku. Osobowa wersja Combi z napędem elektrycznym zostanie wprowadzona do gamy Nissana w najbliższych miesiącach.

źródło: nissan.pl