BMW podwaja sprzedaż samochodów hybrydowych na początku tego roku

0

BMW jest zadowolone ze wzrostu, jaki odnotowało w lutym ubiegłego roku, sprzedaży swoich pojazdów na całym świecie. Wyniósł on 3%, co przełożyło się na sprzedaż 147 789 samochodów, o 4300 samochodów więcej w porównaniu do analogicznego czasu sprzed roku.


Ale coś co jest bardzo interesujące, to fakt, że większość zysków wydaje się pochodzić ze sprzedaży pojazdów typu plug-in. W pierwszych dwóch miesiącach 2017 r. sprzedano 10 000 samochodów typu plug-in (BMW i, BMW iPerformance), czyli o 110% więcej niż przed rokiem.


Biorąc pod uwagę 5 232 dostaw w styczniu, wynik w lutym był podobny (ok. 5000), co daje blisko 3,4% udziału w sprzedaży ogólnej tej marki.


Tak więc oczywistym wnioskiem jest to, że większość wzrostu sprzedaży BMW pochodzi z wprowadzenia modeli typu plug-in.


Aby dalej zwiększać sprzedaż, firma BMW zamierza wprowadzić w tym miesiącu model 530e iPerformance, a w czerwcu model  MINI Cooper S E Countryman ALL4.

„Sprzedaż elektrycznych pojazdów grupy BMW zanotowała bardzo silny wzrost w stosunku do roku poprzedniego, co odzwierciedla rosnące zainteresowanie klientów samochodami z napędami alternatywnymi. Od początku roku ponad 10 000 pojazdów elektrycznych zostało dostarczonych klientom BMW na całym świecie, co oznacza wzrost o 110,1% w tym samym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż modeli typu plug-in ma wzrosnąć jeszcze bardziej dzięki wprowadzeniu hybrydowego BMW 530e iPerformance, który będzie w sprzedaży od połowy marca, a także hybrydowe MINI Cooper SE Countryman ALL4, który rozpocznie dostawę w czerwcu.”