Mercedes dostarczy 1500 elektrycznych vanów dla jednej z firm logistycznych

0

Firmy logistyczne coraz częściej uważają za bardziej ekonomiczne przekształcenie ich floty w pojazdy elektryczne. Daimler jest w jedną z pierwszych firm w tym segmencie, która wyprodukuje pojazdy odpowiednie dla takich firm.

Mercedes ostatnio podpisał umowę na dostarczenie 1500 elektrycznych samochodów dostawczych dla niemieckiej firmy logistycznej Hermes.

W zeszłym roku Mercedes zaprezentował całkowicie elektryczny koncept vana, skierowany do branży dostawczej.

Koncept został wyposażony w elektryczny układ napędowy o mocy 75 kW i akumulator o zasięgu pozwalającym przejechać do 270 km. Jest to wystarczające dla pokonania większości tras miejskich.

Na potrzeby nowego projektu Mercedes Vito oraz Sprinter otrzymają napędy elektryczne.

Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, skomentował nową współpracę:

„Napęd elektryczny jest kluczową technologią dla transportu miejskiego – zwłaszcza w celach komercyjnych. Dostawy muszą stać się wydajniejsze i bez emisji. W ubiegłym roku ogłosiliśmy ponownie, że van od Mercedesa trafi do seryjnej produkcji. Jesteśmy dumni, że możemy już ogłosić, że Hermes jest naszym pierwszym klientem  i zamówił znaczną ilość pojazdów. Jest to konkretna realizacja naszych planów dostosowanych do potrzeb branży przy współpracy z naszymi klientami. Hermes wymaga średnich i dużych samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Możemy zaspokoić wszystkie potrzeby dzięki wysokiej jakości, niezawodnym i bezpiecznym pojazdom, które wyznaczają wysokie standardy także pod względem ergonomii kierowcy.”


Frank Rausch, Prezes Hermes Germany GmbH, dodał:

„Elektromobilność odgrywa kluczową rolę w ramach naszej długoterminowej strategii na rzecz klimatu i ochrony środowiska. Mając to na uwadze, kontynuujemy odnawianie naszej floty pojazdów. Partnerstwo strategiczne z Mercedes-Benz to kolejny kamień milowy w tym procesie. Szczególnie cieszymy się, że Mercedes-Benz jest po naszej stronie jako prestiżowy partner od 1972 roku. Kluczowym aspektem na przyszłość jest stopniowa elektryfikacja naszej floty na obszarach miejskich. Jednocześnie kontynuujemy pełne przejście na niskoemisyjne pojazdy Euro 6.”

Hermes otrzyma pierwsze elektryczne samochody dostawcze na początku 2018 roku. Będzie to jedna z największych elektrycznych flot w Europie.