Test funkcji „Summon” w Autopilocie 2.0 z oprogramowaniem 8.1

0

Chociaż Autopilot firmy Tesla to system wspomagający kierowcę, a nie autonomiczny samochód jak to często jest błędnie podawane przez media, to funkcja Tesli „Summon” jest prawdopodobnie najbliższa samodzielnej jeździe.

Funkcja ta była dostępna dla pierwszej generacji Autopilota od stycznia 2016, a teraz nowa wersja oprogramowania 8.1 umożliwiła używanie jej w samochodach wyposażonych w Autopilota drugiej generacji. Obecnie jest testowana przez właścicieli samochodów z drugą generacją Autopilota (filmy poniżej).

Zaznaczamy, że funkcja ta jest najbliższa do samo-jeżdżącego samochodu, ponieważ pozwala ona wyjechać i wjechać na miejsce parkingowe bez kierowcy wewnątrz samochodu.

Spodziewane jest, że funkcja „Summon” będzie znacznie lepsza w samochodach z Autopilotem drugiej generacji, ponieważ wykorzystuje ona czujniki ultradźwiękowe, które są bardziej precyzyjne i mają dwa razy większy zasięg w porównaniu do wersji pierwszej.

Obecnie Autopilot 2.0 używa jedynie dwóch ze swoich 8 kamer. Oznacza to, że nie wykorzystuje jeszcze w pełni swoich możliwości, ale gdy tylko wszystkie kamery będą używane, na pewno pomoże to dodatkowo funkcji „Summon”.

W tej chwili nowa funkcja jest porównywana z funkcją „Summon” poprzedniej generacji. W miarę jej udoskonalania, Tesla zamierza ją przekształcić w „Smart Summon”, czyli tak zwane inteligentne przywoływanie samochodu, które będzie dostępne w ramach pakietu „Enhanced Autopilot”.

Dzięki zastosowaniu inteligentnego przywołania samochód będzie mógł poruszać się w bardziej złożonych środowiskach i parkingach, poruszając się tak, aby nas znaleźć.


Oto kilka testów funkcji „Summon” dla Autopilota 2.0