Hyundai dołącza do konsorcjum Go Ultra Low

0

Hyundai dołączył do Volkswagena, Audi, Kii, Nissana, Renault, Toyoty i BMW w konsorcjum Go Ultra Low w Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii bardzo popularne są samochody o niskim zużyciu paliwa, a co za tym idzie, producenci chcą inwestować w pojazdy elektryczne.

Hyundai przyłącza się do kampanii w dobrym momencie, ponieważ łączna liczba samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in na drogach w Wielkiej Brytanii ma przekroczyć 100 000 w połowie tego roku. Rok 2016 był rekordowy pod względem rejestracji. W porównaniu z rokiem 2015, w 2016 zostało zarejestrowanych o 29% więcej pojazdów elektrycznych. Analitycy prognozują, że w tym roku wzrost ma się utrzymać na podobnym poziomie.

Hyundai IONIQ electric i innowacyjny pojazd hybrydowy z ogniwami wodorowymi ix35 zwiększają różnorodność pojazdów o ultra niskim poziomie emisji dostępnych w Wielkiej Brytanii.

Dziś na rynku brytyjskim jest ponad 35 modeli typu plug+in (uwzględniając samochody w pełni elektryczne, hybrydy typu plug-in i o napędzie wodorowym). To cztery razy więcej niż 5 lat temu.