Tesla Model X wygrywa Top Green Vehicle Award

0

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe (AAA – American Automobile Association) przyznało „Top Green Vehicle Award” w oparciu o oceny pojazdów hybrydowych typu plug-in i innych „zielonych samochodów”. Tesla zajęła dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach.Razem z nagrodami zostały opublikowane wyniki ankiety przeprowadzonej przez amerykańską organizację. Można z niej wyczytać, jakim zainteresowaniem cieszą się samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in.

Opublikowaliśmy niedawno podobne badanie. Rezultatem było to, że 30% młodych kierowców jest skłonne kupić samochód elektryczny zamiast samochodu konwencjonalnego w podobnej cenie.

Badania przeprowadzone przez AAA pokazują, że 15% wszystkich respondentów, a 20% młodych kierowców jest skłonnych wybrać samochód elektryczny zamiast samochodu        z silnikiem spalinowym.

Pomimo faktu, że ceny paliw są o około 40 procent niższe niż pięć lat temu, AAA stwierdziła, że zainteresowanie konsumentów pojazdami elektrycznymi i hybrydami nie osłabło. Faktycznie, liczba Amerykanów zainteresowanych samochodami elektrycznymi zbliża się do liczby amerykanów planujących zakup samochodu typu pickup. Ankieta wykazało, że 15% osób prawdopodobnie kupi samochód elektrycznych jako następny swój samochód, a wśród młodzieży procent ten jest większy i wynosi 20%.


Greg Brannon, dyrektor ds. Inżynierii motoryzacyjnej AAA przyznaje, że to Tesla spowodowała przyspieszenie przejścia na samochody elektryczne:

Ze względu na niższe koszty utrzymania i kompatybilność z pojawiającymi się autonomicznymi technologiami, pojazdy elektryczne są kluczem do przyszłości. Tesla przyczyniła się do zwiększenia atrakcyjności pojazdów elektrycznych, pokazując, że mogą być eleganckie, zorientowane na wydajność i wypełnione najnowocześniejszą technologią.

Oceny AAA są przyznawane przez Automobile Club of Southern California’s Automotive Research Center i opierają się na „najważniejszych kryteriach dla nabywców samochodów, w tym jakości jazdy, bezpieczeństwa i osiągów”.Poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców poszczególnych kategorii: