Shell dołącza do CharIN. Będzie budował ładowarki na swoich stacjach

0

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny stał się obecnie jednym z głównych członków CharIN e. V. (Charging Interface Initiative e. V.).Firma Shell oczywiście nadal jest zaangażowana w dostarczanie paliw dla samochodów konwencjonalnych. Jednak chciałaby być lepiej przygotowana na przyszłość, dlatego zamierza wejść we współpracę w rozwoju powszechnych standardów dla technologii ładowania samochodów elektrycznych.

Shell cieszy się, że mógł dołączyć do CharIN i zostać jednym z głównych członków oraz oczekuje aktywnego uczestnictwa w rozwoju infrastruktury ładowania, komunikacji i integracji sieci.

W tym roku Shell zamierza zainwestować w stacje ładowania samochodów elektrycznych na swoich stacjach głównie w Wielkiej Brytanii, a następnie ma w planach ekspansję do innych krajów.Obecnie firma wydaje się być również zainteresowana inteligentnym ładowaniem samochodów w domach:

Shell aktywnie rozwija systemy projektowane dla obsługi coraz większej liczby klientów jeżdżących samochodami elektrycznymi. Począwszy od 2017 r. firma Shell uruchomi stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na swoich stacjach w Wielkiej Brytanii, a następnie w innych krajach.

Shell jest także we wczesnym stadium wprowadzania oferty dla klientów flotowych w Europie i Stanach Zjednoczonych, zapewniającej bardziej wydajne ładowanie pojazdów elektrycznych przez użycie „inteligentnej technologii ładowania Shell”. Technologia ta ma pomóc zarówno w zmniejszeniu kosztów ładowania dla klientów oraz skutecznie zintegrować nowy popyt na energię (jakim jest ładowanie samochodów elektrycznych) z siecią energetyczną. Technologia inteligentnego ładowania optymalizuje także integrację odnawialnych źródeł energii przez zmianę ładowania samochodów elektrycznych na okres, kiedy podaż energii z tych źródeł jest wysoka. Shell opracowuje również program technologii na rzecz badań i rozwoju w zakresie ładowania i infrastruktury pojazdów elektrycznych.

Matthew Tipper, wiceprezes Shell New Fuels powiedział:

Potrzebny jest zarówno szereg różnych paliw, jak i technologii pojazdów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na transport niskoemisyjny w przyszłości. Pojazdy elektryczne są jednym z tych rozwiązań. Cieszymy się, że dołączymy do CharIN i weźmiemy udział w wysiłkach zmierzających do opracowania wspólnych standardów dotyczących technologii, które będą wspierać coraz większą liczbę pojazdów elektrycznych na drogach.