Opel Corsa-e – dane techniczne, bateria, zasięg, cena, specyfikacja [PREMIERA]

0

Opel Corsa-e – osiągi, wygląd, dane techniczne

Corsa-e wraz z Peugeotem e-208 jest śmiałym atakiem koncernu PSA na rynku pojazdów elektrycznych klasy subcompact na pozycję lidera którym jest Renault ZOE .

Kilka dni temu marki Opel/Vauxhall z Grupy PSA przedstawiły elektryczną wersję modelu Corsa 6-tej generacji: Opel Corsa-e i Vauxhall Corsa-e (angielski odpowiednik Opla, z kierownicą po prawej stronie).

Dwa modele klasy subcompact są bezpośrednią rodziną modelu Peugeot e-208 i opierają się na tej samej platformie e-CMP co DS 3 Crossback E-Tense.

Wstępne informacje na temat specyfikacji wskazują na ten sam silnik elektryczny co wymienione wyżej modele (bateria o pojemności 50 kWh i silnik 100 kW). Takie zestawienie przekłada się na przyzwoity zasięg i wydajność.

CENNIK

Opel Corsa-e/ Vauxhall Corsa-e przyśpieszenie, zasięg, bateria, silnik:

Opel Corsa-e bateria i silnik:

  • Bateria 50 kWh (bateria gwarantowana na 8 lat lub 160 000 km na 70% pojemności ładowania) – około 330 km (205 mil) wstępnego zasięgu WLTP

  • Moc i moment silnika elektrycznego: 100 kW i 260 Nm

Opel Corsa-e przyspieszenie:

  • 0-50 km/h (31 mph) w ciągu 2,8 sekundy.

  • 0-100 km/h (62 mph) w 8,1 sekundy.

Opel Corsa-e ładowarka:

  • ładowarka pokładowa 7,4 kW jednofazowa lub 11 kW trójfazowa (ładowanie przez 5 godzin) – 80% szybkie ładowanie w 30 minut przy użyciu CCS DC do 100 kW

Opel Corsa-e wygląd:

Z designerskiego punktu widzenia Corsa-e wygląda całkiem ładnie. Proste, nowoczesne linie i atrakcyjne wnętrze doskonale współgrają z nowoczesnym charakterem pojazdu.

Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia modeli sprzedażowych, mamy nadzieję, że model dostępny w salonach będzie równie ładny, co ten zaprezentowany na premierze. Rynek zweryfikuje czy Opel Corsa-e wywrze skuteczną presję na dotychczasowego lidera segmentu Renault Zoe.