Pierwsze trzy Ople Ampera-e dostarczone do klientów w Norwegii

0

Opel oficjalnie dostarczył trzy pierwsze samochody elektryczne Ampera-e w Norwegii przy okazji norweskiego Dnia Konstytucji. Dostarczone samochody były w trzech kolorach powiązane z flagą Norwegii – czerwonym, białym i niebieskim.Norwescy klienci oczekują dalszego przybycia ponad 4000 zamówionych przez nich samochodów Ampera-e.

Sukces Opla Ampera-e w Norwegii (najbardziej dojrzały rynek EV na świecie) jest pewny. Do tej pory Opel otrzymał już ponad 4 tys. zamówień na swój nowy, całkowicie elektryczny samochód od samych norweskich klientów. Niektórzy nawet złożyli zamówienie jeszcze przed prezentacją pojazdu na Paris Motor Show w październiku 2016 roku.

Wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażowej Opla Peter Christian Küspert powiedział:

Jestem zachwycony, że udało nam się zaprezentować pierwszych trzech dumnych właścicieli Opla Ampera-e wraz z ich samochodami. Ampera-e sprawi, że elektromobilność będzie jeszcze bardziej możliwa do wdrożenia i że jest samochodem, który może wkrótce pokonać rywali w swoim segmencie.

Bente Østreng z Oslo – dumny właściciel niebieskiej Ampery-e, powiedział:

Czekałem z niecierpliwością na ten samochód przez długi czas i jestem bardzo podekscytowany. Już nie mogę się doczekać, aby wziąć ją na pierwszą długą podróż do naszej chatki w Szwecji.