Już niedługo otwarcie kolejnego Superchargera w Polsce!

0

Zbliżamy się do bardzo ekscytującego wydarzenia. Wkrótce otwarcie kolejnej, już czwartej w Polsce, stacji ładowania Tesli – Supercharger.  Obecnie w naszym kraju czynne są trzy punkty tego typu: w Poznaniu, Katowicach i Kostomłotach (niedaleko Wrocławia). Najnowszy Supercharger, który zostanie uruchomiony w Ciechocinku, znajduje się na stacji Orlen w odległości około 2 kilometrów od Autostrady A1 (ul. Mikołaja Kopernika 56, Ciechocinek).

Kolorem czarnym zaznaczony Supercharger w Ciechocinku źródło: https://www.tesla.com/supercharger

KIEDY OTWARCIE?

W tamtym roku na stronie Tesli można było zobaczyć informację, że stacja w Ciechocinku powstanie do końca 2017 roku. Jednak amerykańskiemu producentowi nie udało się zrealizować w czasie tej inwestycji.

Wczoraj odwiedziliśmy stację Orlen i zapytaliśmy obsługę, kiedy można będzie korzystać z ładowarek, które aktualnie znajdują się jeszcze za ogrodzeniem (zdjęcia). Otrzymaliśmy odpowiedź, że Superchargery będą oddane do użytku w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch.

Poniżej kilka zdjęć Superchargera:

W nocy stacje ładowania są już podświetlone po bokach:

A tak wygląda aktualna mapa Superchargerów Tesli w Europie. Czerwone pinezki oznaczają działające stacje, a szare to miejsca, w których szybkie stacje ładowania dopiero powstaną.

źródło: https://www.tesla.com/supercharger