Tesla Model 3 Road Trip is over

0

You You Xue to wieloletni właściciel Tesli, który był jednym z pierwszych posiadaczy Modelu 3. Z uwagi na ogromne zainteresowanie na całym świecie tym modelem, You You postanowił zorganizować prywatną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych by pokazać wielu osobom jak wygląda ten samochód. Założył fanpage na Facebooku o nazwie „Tesla Model 3 Road Trip” i ruszył w drogę. Na meetingach właściciel opowiadał o aucie, a osoby zainteresowane mogły obejrzeć samochód lub odpłatnie się nim przejechać.

W ciągu 21 dni przejechał całe Stany Zjednoczone zaczynając podróż od San Francisco, a kończąc na Montrealu w Kanadzie.

Road Trip zyskał taką popularność, że właściciel Modelu 3 postanowił przejechać również całą Europę. 13 kwietnia zaczął swoją podróż od Wielkiej Brytanii, a następnie odwiedził Belgię, Holandię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Maroko itd., gdzie w każdym z tych krajów spotykał się z osobami zainteresowanymi i udostępniał samochód do obejrzenia oraz jazd próbnych. 16 czerwca miał również odwiedzić Polskę.

Niestety wczoraj You You podróżując po Grecji miał wypadek. Jechał z włączonym Autopilotem, który ustawiony był na 120 km/h. Jadąc na południe Grecji autostradą E65 na rozwidleniu w okolicach zjazdu do miasta Florina jego Model 3 gwałtownie skręcił z dużą siłą w prawo (Autopilot). You You trzymał kierownicę lewą ręką, a w prawej sprawdzał nawigację w telefonie. Niestety pomimo próby skorygowania toru jazdy, było już za późno i samochód lewą stroną uderzył w barierę. Na szczęście w tej sytuacji właściciel Tesli nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Obecnie Model 3 jest transportowany do Salonik, gdzie właściciel podejmie decyzję, czy zabierać go do USA i naprawiać, czy może koszty naprawy będą zbyt duże by opłacało się go przywracać do stanu sprzed wypadku.

Model 3 nie jest jeszcze oferowany w Europie, dlatego właściciel nie mógł go ubezpieczyć na naszym kontynencie. Oznacza to, że cały koszt naprawy będzie musiał pokryć z własnych pieniędzy.

Road Trip niestety dobiegł końca, ale właściciel zadeklarował, że być może jeszcze kiedyś go dokończy.

Więcej informacji możecie uzyskać na jego fanpage’u na Facebooku tutaj.

Źródło: www.facebook.com/tsla3/